Ułatwienia dostępu

Do zadań Burmistrza Miasta Bielawa należy w szczególności:

  • wykonywanie uchwał Rady Miejskiej
  • przygotowywanie projektów uchwał Rady Miejskiej
  • określanie sposobu wykonywania uchwał,
  • gospodarowanie mieniem komunalnym,
  • wykonywanie budżetu
  • zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych

Burmistrz kieruje bieżącymi sprawami miasta oraz reprezentuje je na zewnątrz. Burmistrz jest kierownikiem Urzędu Miasta oraz wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.


BURMISTRZ MIASTA BIELAWA

Andrzej Hordyj


Andrzej Hordyj
Andrzej Hordyj

Funkcję Burmistrza Miasta Bielawa pełni od 21 listopada 2018 roku. Andrzej Hordyj jest rodowitym bielawianinem, ma 43 lata, jest żonaty i ma dwie córki. Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2004-2014 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Bielawy ds. rozwoju miasta, a w latach 2014-2015 był zastępcą wójta Gminy Nowa Ruda.

Jest eksperem w zakresie rewitalizacji miasta oraz pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, a także nauczycielem akademickim. Pracował m.in. w Polsko-Czeskiej Wyższej Szkole Biznesu i Sportu „Collegium Glacense” w Nowej Rudzie, gdzie w latach 2010-2013 pełnił funkcje rektora.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Burmistrz przyjmuje interesantów we wtorki od godziny 13.00-15.30.

Aleksander Siódmak

Aleksander Siódmak
Aleksander Siódmak

Od 22 listopada 2018 roku pełni funkcję I zastępcy Burmistrza Bielawy. Aleksander Siódmak ma 55 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, ukończył studia podyplomowe z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz zarządzania środkami unijnymi. Zdobytą wiedzę z zakresu środków unijnych pogłębiał na licznych kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Przez 8 lat pełnił funkcję Prezesa Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego sp.z o.o. Jest współtwórcą i realizatorem Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości oraz modernizacji Teatru Robotniczego. Przez ostatnie lata skutecznie pozyskiwał środki unijne dla wszystkich samorządów powiatu dzierżoniowskiego z ramienia Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca burmistrza przyjmuje interesantów w czwartki od godziny 13.00-15.45.

Bielawa 2022