Ułatwienia dostępu

W Bielawie rokrocznie odbywa się szereg imprez sportowych o zasięgu miejskim, wojewódzkim, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. To właśnie z Bielawy wywodzi się jedyne w Polsce skateboardingowe szaleństwo pod nazwą "Lines of Bielawa." Tutaj także od 2016 roku odbywa się surwiwalowy bieg z przeszkodami pod nazwą: Bieg Gladiatora, bieg na 10 km pod nazwą Bielawska Dziesiątka czy Kalenica Półmaraton Bielawa. Miasto Bielawa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji jest także organizatorem Sowiogórskiego Maratonu Rowerowego, Bike Maratonu i Mistrzostw Polski w Pływaniu w kategorii Masters. 

Bielawa
Bielawa


Bielawa jest miastem, które stawia na sport. Działa tu wiele klubów i stowarzyszeń, które jak magnes przyciągają miłośników m.in.: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki , kolarstwa czy narciarstwa. Kluby sportowe i różnego rodzaju sekcje zrzeszają również lekkoatletów, zapaśników, żeglarzy, paralotniarzy, rowerzystów czy pasjonatów futbolu amerykańskiego.

Skatepark
Skatepark


Dla pasjonatów jazdy na deskorolce już w 2007 roku w mieście powstał skatepark, który obecnie jest jednym z najlepszych w Polsce. Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych tj np. jazda na deskorolce, hulajnodze BMX czy wyczynowa jazda na rolkach.  To właśnie na tym obiekcie odbywa się ogólnopolski festiwal deskorolkowy Lines of Bielawa.

Pływalnia Bielawa
Pływalnia Bielawa

Dysponując między innymi Pływalnią "Aquarius", Skateparkiem, Jeziorem Bielawskim z bogatym zapleczem hotelowo-gastronomicznym, Sudecką Plażą, Basenem Familijnym czy wypożyczalnią sprzętu wodnego, a także kompleksem boisk sportowych i siłowni plenerowych OSiR ma wiele do zaoferowania sportowcom i nie tylko z Bielawy i okolic.


Od 2016 roku w Bielawie funkcjonuje także Bielawska Akademia Biegania oraz zajęcia z  Nordic Walking. Zorganizowane treningi pod okiem wykwalifikowanych instruktorów cieszą się niesłabnącą popularnością.  W ramach zajęć uczestnicy okresowo przechodzą sprawdziany monitorujące postępy a także wspólnie startują w zawodach sportowych.

Adres:

ul. Stefana Grota-Roweckiego 8
58-260 Bielawa

Tel. 74 833 95 10
Faks: 74 833 95 12
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

www.osir.bielawa.pl
Bielawa 2022