Ułatwienia dostępu

Bielawa – modelowe miasto ekologiczne 

Bielawa to miasto, które przyciąga do siebie inwestorów z różnych branż. Z jednej strony inwestują w mieście przedsiębiorstwa produkcyjne, a z drugiej Bielawą interesują się inwestorzy z branży turystycznej. Wszystko dlatego, że oprócz w pełni uzbrojonych terenów pod tradycyjną przedsiębiorczość, miasto posiada tereny do rozwoju oferty turystycznej. Znajdują się one w rejonie Jeziora Bielawskiego, położonego w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Warto podkreślić, że Bielawa wraz z dwoma sąsiednimi miastami – Dzierżoniowem i Pieszycami oraz kilkoma pomniejszymi miejscowościami, tworzy aglomerację, którą zamieszkuje około 90 tysięcy osób. Dodatkowym atutem jest to, że przez Bielawę (sąsiedztwo podstrefy ekonomicznej) przebiegać będzie Południowa Obwodnica Dzierżoniowa, której budowa rozpocznie się w najbliższym czasie. Droga ułatwi dojazd do Świdnicy i autostrady A4 oraz do Ząbkowic Śląskich i drogi krajowej nr 8.

Tereny i obiekty inwestycyjne - tradycyjna przedsiębiorczość

W Bielawie znajduje się się bogata oferta w postaci  idealnie przygotowanych terenów dla małych, średnich i dużych firm. Zachętą dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w Bielawie i utworzyć nowe miejsca pracy, jest między innymi Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” oraz Bielawski Park Przemysłowy. Natomiast dla młodych przedsiębiorców, miasto posiada ofertę w postaci Bielawskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości.

Ofertę inwestycyjną Bielawy docenił także między innymi koreański koncern ACE RICO POLAND, który zainwestował w mieście ponad 60 milionów złotych i zatrudnił kilkaset osób. Dowodem na to, że Bielawa jest świetnym miejscem na długofalowy biznes są również LINCOLN ELECTRIC „BESTER”, Techspring i Frech Tools Poland. Oprócz koncernów w Bielawie funkcjonują również rodzime duże firmy, takie jak między innymi: Liw Lewant, ZPM Gawrycki czy Vetos Farma.

Tereny inwestycyjne - turystyka

Jezioro Bielawskie jest malowniczo położonym akwenem wodny z piaszczystą i strzeżoną plażą, wyspą, molem, boiskami sportowymi oraz siłownią plenerową. To tutaj można wypożyczyć kajak, rower wodny lub łódkę i popływać podziwiając widok najstarszych gór Europy - Gór Sowich. W sąsiedztwie Jeziora Bielawskiego miasto posiada tereny inwestycyjne, specjalnie przeznaczone dla inwestorów z branży turystycznej (hotele, agroturystyka, domki letniskowe).

Bielawa jest więc otwarta na wszelkie pomysły oraz nowatorskie rozwiązania. Zachęcamy wszystkich do inwestowania w Bielawie, gwarantując wszelką pomoc i wsparcie władz miasta.