Ułatwienia dostępu

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28.VII.2022 r., bielawscy rajcy zdecydowali o nadaniu nowo wybudowanej drodze, która komunikuje obszary inwestycyjne położne na terenie Bielawskiego Parku Przemysłowego, nazwy Sarnia.

 

Przypomnijmy, że BPP powstał na areale przyłączonym do miasta w wyniku budowy II etapu obwodnicy miejskiej Bielawy (al. św. Jana Pawła II). Wcześniej tereny przylegające do masywu Łysej Góry zamieszkiwały zwierzęta leśne i polne. Stąd też powstała inicjatywa aby część dróg gminnych w tym obszarze nosiła ich nazwy. Już wcześniej na mapie naszego miasta pojawiła się ul. Zajęcza, a obecnie "uszanowano" w ten sam sposób sarny. 

Warto też wspomnieć, iż część sceptyków, którzy z dużym dystansem i krytycyzmem oceniali zbrojenie terenów "wewnątrz" powstałej w 2006 r. obwodnicy twierdziło, że kolejne, nowe drogi budowane są cyt. "dla sarenek". 

Można zatem stwierdzić, że historia zatoczyła koło i ul. Sarnia na obszarze Bielawskiego Parku Przemysłowego została usankcjonowana tym razem formalnie. Nazwa ta jest zwięzła, łatwa w posługiwaniu się i znaczeniowo neutralna.

ul. Sarnia
ul. Sarnia
ul. Sarnia
ul. Sarnia
Bielawa 2022