Ułatwienia dostępu

Od 16 sierpnia startuje kolejna edycja Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, do której zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą, wartą ich zdaniem inwestycje w mieście lub społecznie wartościowe zadanie czy projekt.

Bielawian z pomysłami z pewnością nie brakuje, a budżet obywatelski to właśnie szansa na realizację takich zadań. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku kwota 200.000 złotych. 

Zgłaszać swoje wnioski oraz brać udział w głosowaniu mogą brać mieszkańcy Bielawy, którzy ukończyli 16. rok życia poprzez dedykowany formularz (dokument dostępny będzie już wkrótce w zakładce BUDŻET OBYWATELSKI na stronie www.bielawa.pl). 

Szczegóły wkrótce. 


Telefon kontaktowy w sprawie BBO: Referat Promocji i Rozwoju, UM Bielawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 74 8328 730.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem realizacji Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, który zamieszczamy poniżej. 

Od 16 sierpnia do 16 września 2022 - składanie przez mieszkańców propozycji projektów

Od 19 września do 23 września 2022 - spotkanie z liderami projektów, weryfikacja złożonych projektów przez Zespół ds. Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego
Do 30 września 2022 - podanie do publicznej wiadomości projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych
Od 1 października do 30 października 2022 - głosowanie mieszkańców nad propozycjami projektów
Do 2 listopada 2022 - ogłoszenie wyników głosowania
Od 10 listopada 2022 - realizacja zadania zgodnie z wynikiem głosowania

Baner zapraszający do udziału w Bielawskim Budżecie Obywatelskim
Baner z panoramą Bielawy zapraszający do udziału w Bielawskim Budżecie Obywatelskim
 

Bielawa 2022