Jezioro bielawskie - malowniczo położony akwen wodny z piaszczystą i strzeżoną plażą, wyspą, molem, boiskami sportowymi oraz siłownią plenerową. To tutaj wypożyczysz kajak, rower wodny lub łódkę i popływasz podziwiając widok najstarszych gór Europy - Gór Sowich. Zapraszamy do Bielawy - 50 km od Wrocławia.


Największą atrakcją jeziora bielawskiego jest piaszczysta plaża, która w sezonie letnim strzeżona jest przez ratowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyznaczone miejsce do kąpieli jest idealne dla dzieci, młodzieży i osób starszych.

Obok kąpieliska znajduje się przystań, z której wyruszyć można na jezioro kajakiem lub rowerem wodnym. Latem wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna jest codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 (dni słoneczne). Cena za wypożyczenie kajaków wynosi 15 zł/godzina, 10 zł/30 min. Za wypożyczenie rowerów wodnych -20 zł/godzinę i 15 zł/30 min. Sup z wiosłem - 10 zł/30 minut. Oprócz wypożyczalni na jeziorze funkcjonuje Klub Żeglarski "Wielka Sowa".

Będąc nad jeziorem bielawskim nie sposób nie przespacerować się po molo prowadzącym na wyspę. Warto podkreślić, że tego typu molo znajdujące się tak naprawdę w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich, jest rzadko spotykaną atrakcją. Na wyspie wypocząć można na trawie, w domkach turystycznych lub posiedzieć na pomostach. Zachęca ona również do grillowania na specjalnie przygotowanych paleniskach.

Tuż obok jeziora bielawskiego znajdują się fontanna i basen odkryty wraz z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią. Obiekt ten został w 2016 roku całkowicie zmodernizowany. 

Na miłośników ćwiczeń pod chmurką czeka bogato wyposażona siłownia plenerowa. W jej pobliżu najmłodsi mogą bawić się na placu zabaw z atrakcjami nawiązującymi do wodnych przygód.

Zapraszamy nad jezioro bielawskie przy ulicy Wysokiej!

Bieżące informacje na temat akwenu znajdą Państwo na stronie www.jeziorobielawskie.com.pl oraz na Facebooku


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie
ul. gen. Grota-Roweckiego 8, tel.: 74 8339510, osir@osir.bielawa.pl