Informacje o pandemii
W środę 10 lutego burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj oddał swoje insygnia władzy na jeden dzień nowemu burmistrzowi, którym w drodze licytacji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został 13-letni Mikołaj z Bielawy.

Mikołaj uczestniczył tego dnia m.in w spotkaniu referatu Promocji i Rozwoju z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Kultury oraz pracownikami urzędu, następnie odwiedził większość referatów w bielawskim magistracie, dzięki czemu poznał specyfikę pracy w każdym z nich. W Urzędzie Stanu Cywilnego dowiedział się np. jak wygląda procedura zawierania małżeństw, a w biurze Rady Miejskiej oraz na sali narad – jak wygląda przebieg sesji Rady Miejskiej.

Akcja pn. „Fotel burmistrza na jeden dzień” realizowana jest od 2019 roku, w ramach finału WOŚP w Bielawie. Już dzisiaj zatem, serdecznie zapraszamy do licytacji takiego przywileju podczas następnego finału WOŚP.

mikolaj z bielawy siedzi na fotelu burmistrza w ramach akcji wospmikolaj z bielawy siedzi na fotelu burmistrza w ramach akcji wosp