Informacje o pandemii
Na pierwszym planie zjazd z ulicy na plac, na którym stoi sklep Dino
Bielawa staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, przyłącza mediów itp.) oraz właściwa planistyka przestrzenna powodują, że w naszym mieście chcą lokować swoje kapitały kolejni przedsiębiorcy. Tym razem, od września 2020 r., na nieruchomości gruntowej zlokalizowanej u zbiegu ulic S. Żeromskiego - Przedwiośnie - Wolności, powstaje market sieci DINO. Obiekt handlowo - usługowy będzie miał ok. 500 m2 powierzchni użytkowej oraz plac manewrowy i parking. Szacunkowa wartość zadania opiewa na kwotę aż 3.500.000 zł.

Przypomnieć należy, iż przedmiotową nieruchomość gruntową o powierzchni 1.996 m2 sprzedała inwestorowi Gmina Bielawa. Z tytułu transakcji udało się osiągnąć wpływ do budżetu w kwocie aż 1.242.300 zł co oznacza niemal 632 zł/m2.

Społeczno - ekonomiczną korzyścią dla Bielawy, z realizacji danego przedsięwzięcia, będzie utworzenie w nowym obiekcie ok. 15 miejsc pracy. Ponadto do budżetu miasta każdego roku wpływać będą wpłaty z tytułu podatku od nieruchomości oraz z tytułu udziału Gminy w podatku PIT.

Na pierwszym planie zjazd z ulicy na plac, na którym stoi sklep DinoNa pierwszym planie zjazd z ulicy na plac, na którym stoi sklep Dino