Informacje o pandemii
Kontener na śmieci stojący przy drzewie w pobliżu budynku mieszkalnego
Od 1 do 4 lutego Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego organizuje na terenie miasta Bielawa zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i opon z gospodarstw domowych:

Obszar miasta Bielawa został podzielony na cztery obszary zbiórki. Sprawdź kiedy odbieramy gabaryty z Twojej ulicy? - plik pdf. (233 KB)

Prosimy o przestrzeganie terminów zbiórek.

Zachęcamy do pobrania aplikacji na urządzenia mobilne przypominającej o terminach odbioru odpadów.

Zbiórce podlegają:
odpady wielkogabarytowe m.in. meble (szafy, wersalki, krzesła, itp.) dywany, materace, wykładziny, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów;
zużyty sprzęt elektryczny (telewizory, monitory, komputery, drukarki, lodówki, pralki, roboty kuchenne, żelazka, itp.)
oraz opony z aut osobowych – jednorazowo do 5 szt..

Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki lub dzień wcześniej. Odpady wystawiamy, w zabudowie jednorodzinnej przed posesją, a w zabudowie wielorodzinnej przy pojemnikach na odpady zmieszane.

Zbiórką nie są objęte: okna, drzwi, ceramika sanitarna, odpady zielone, odpady niebezpieczne.
Te odpady można bezpłatnie oddać w PSZOK.

Kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Bielawy w 2021 r. odbędzie się od 29 marca do 1 kwietnia.

Poza terminami zbiórek, odpady niebezpieczne i problemowe z gospodarstw domowych,
można bezpłatnie oddawać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – PSZOK.
Punkt przyjmuje: meble i inne gabaryty, sprzęt elektryczny, baterie i akumulatory, czysty gruz, ceramika sanitarna, odpady zielone (trawa, liście), opony, środki chemiczne (farby, lakiery, itp.), przeterminowane lekarstwa.

PSZOK dla mieszkańców Bielawy, znajduje się przy ul. Ceglanej 2 w Bielawie.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz.11:00 -19:00 oraz w soboty, w godz. 8:00 do 16:00.

Kontener na śmieci stojący przy drzewie w pobliżu budynku mieszkalnegoKontener na śmieci stojący przy drzewie w pobliżu budynku mieszkalnego