Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 888
Plakat zachęcający mieszkańców do głosowania na projekty w ramach BBO. Przedstawia panoramę Bielawy na tle gór
W sobotę 9 stycznia rozpocznie się głosowanie nad propozycjami projektów do Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021, które po ocenie merytorycznej, zespół weryfikacyjny dopuścił do głosowania. Poniżej ich lista oraz opis. Oddać swój głos na jeden, wybrany projekt, można będzie do wtorku 9 lutego.


Projekt nr 1 - „Bądź bezpieczny na drodze – zadecyduj o bezpieczeństwie swoim i innych”, przewidywana kwota realizacji: 200 000,00 zł

Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego proponowany projekt, to aktywne przejścia dla pieszych. Jest to system poprawiający bezpieczeństwo, zarówno pieszych, jak i kierowców. Ma na celu poprawę widoczności pieszego i poinformowanie kierowcy o osobie znajdującej się na przejściu. System posiada zsynchronizowane ze sobą elementy – czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe, lampa ostrzegawcza oraz system antypoślizgowy. Podobne przejścia dla pieszych działają w wielu miastach i są bardzo dobrze przyjmowane przez mieszkańców.

Projekt nr 2 - "Ścieżki rekreacyjno-biegowe", przewidywana kwota realizacji: 15 000,00 zł

Wytyczenie wzdłuż istniejących alejek dwóch ścieżek rekreacyjno-biegowych (PARK RUN – 2000m, PARK RUN KIDS – 500 m. Oznaczenie linii startu i mety. Montaż na latarniach tabliczek START, META oraz tabliczek kierunkowych z montażem (PARK RUN (500m, 1000m,1500m, 1750 m), PARK RUN KIDS (250m, 500m, 750 m). Montaż na alejkach oznaczeń poziomych w postaci płyt betonowych z kierunkiem i metrażem ścieżek. Montaż tablicy informacyjnej z nazwą ścieżek i mapką tras oraz wypisanymi atrakcjami turystycznymi miasta.

Projekt nr 3 - „I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa”, przewidywana kwota realizacji: 40 000,00 zł

Turniej tańca to konkurs, w którym udział wzięłyby pary taneczne z całej Polski. Wydarzenie miałoby charakter otwarty, bezpłatny dla mieszkańców Bielawy z udziałem wielopokoleniowych rodzin, przyjaciół, sąsiadów, itp. Gwarantowałoby miło spędzony czas, podczas oglądania zmagań tanecznych.

Projekt nr 4 - „Street Art Festiwal Bielawa”, przewidywana kwota realizacji: 65 000,00 zł

Street Art Festiwal odbędzie się w okresie letnim, w Parku Miejskim, wraz z uwzględnieniem muru znajdującego się przy ul. 1-go Maja. W ramach projektu planowane jest stworzenie wydarzenia kulturalno-społecznego, podczas którego mur zostanie zrekonstruowany i ponownie pomalowany w formie Street-Art graffiti. Podczas festiwalu planowana jest współpraca z BWA BREAKERS, Młodzieżową Radą Miasta, Towarzystwem Przyjaciół Bielawy, Spółdzielnią Rzemieślniczą „Arte”, MOKiS Bielawa oraz OSiR Bielawa. W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty praktyczno-edukacyjne, podczas których mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o zasadach Street-Artu oraz w specjalnie wyznaczonych miejscach, legalnie oraz własnoręcznie wykonać graffiti. Przewidziano też warsztaty z innych form sztuki ulicznej, tj. miksowanie i granie na profesjonalnym sprzęcie DJ-owskim oraz nauka beatbox, tańca hip-hop, break dance oraz malowanie Street art. Za ich wykonanie odpowiedzialni będą najlepsi artyści z dziedziny Street Art w Polsce. Całość wydarzenia uświetnią pokazy profesjonalnych tancerzy street dance oraz koncerty hip-hop. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta.

Projekt nr 6 - „Platforma widokowa na Łysej Górze – okno na Bielawę” - 135 000,00 zł

Projekt dotyczy zbudowania platformy widokowej, z której podziwiać będzie można panoramę Bielawy. Platforma ma być impulsem do wycieczek dla każdej grupy wiekowej. Nowy punkt widokowy ma zachęcić do aktywności mieszkańców i turystów.

 

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

 - Za pomocą aplikacji: eBudżet Obywatelski - https://budzet.um.bielawa.pl/budzet24/desktop

 

Dwa, zgłoszone przez mieszkańców projekty, niestety nie zostały dopuszczone do głosowania. Poniżej ich opis oraz powód odrzucenia.

Projekt 5 - „Rozwój i poprawa warunków szkolenia i trenowania futbolu amerykańskiego w Bielawie.”, status: niemożliwa do realizacji, przewidywana kwota realizacji: 570 000,00 zł

Powyższy projekt, został odrzucony przez zespół weryfikacyjny z powodu kwoty, która znacznie przekroczyłaby kwotę regulaminową przeznaczoną na realizację inwestycji, w BBO, czyli 200.000 PLN. Po analizie całości dostępnej dokumentacji, w tym karty oceny zadania pod kątem szacunkowych kosztów proponowanego zadania, dokonanej przez referat merytoryczny, wynika, że rzeczywiste koszty przedmiotowej inwestycji - 570.000 zł znacznie przekraczają dane szacunkowe.

Projekt 7 – Rewitalizacja parkingu z utwierdzoną nawierzchnią na placu przy ul. Stefana Żeromskiego

Propozycja wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Bielawie po regulaminowym terminie, dlatego wniosek ten został odrzucony.

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA !

Przypominamy, że każda uprawniona osoba może zagłosować tylko raz na jeden wybrany przez siebie projekt. Oddanie większej ilości głosów spowoduje ich unieważnienie!

 

Plakat zachęcający mieszkańców do głosowania na projekty w ramach BBO. Przedstawia panoramę Bielawy na tle górPlakat zachęcający mieszkańców do głosowania na projekty w ramach BBO. Przedstawia panoramę Bielawy na tle gór


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj