Informacje o pandemii

W sobotę 15 sierpnia obchodziliśmy 95. rocznicę bitwy warszawskiej, która zaliczana jest do najważniejszych w historii świata. Z tej okazji pod pomnikiem Pamięci Narodowej na Placu Kombatantów odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające to wydarzenie.

Obchody rozpoczęły się wysłuchaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy, Zbigniew Dragan, który przypomniał licznie zgromadzonym gościom historię sierpniowych wydarzeń. Na Placu Kombatantów delegacje i kwiaty złożyły władze samorządowe: Małgorzata Greiner oraz Witold Marek Marek Runowicz – zastępcy burmistrza miasta, a także lokalni politycy i działacze licznych organizacji. Swoją obecnością obchody uświetnili także przedstawiciele duchowni i kombatanci.

Wartę honorową pełniła Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty Wielkopolskiej (4. Pułku Strzelców Wielkopolskich) działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie. Po uroczystościach pod pomnikiem odbył się przemarsz do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na uroczystą mszę świętą.