Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 2847

Lipiec upłynął pod znakiem wysokich temperatur, które były wiernym towarzyszem bogatej oferty wydarzeń sportowo-kulturalnych w mieście. Za nami Sowiogórski Maraton Rowerowy, Sudeckie Lato, XVII Tolk Folk, Bieg Masowy Ulicami Bielawy czy Bike Maraton. Funkcjonariusze straży miejskiej i policji skutecznie zapewniali ład i porządek podczas przeprowadzanych imprez masowych i nie tylko.

 

W lipcu skontrolowano między innymi 74 obiektów użyteczności publicznej, przeprowadzono 250 kontroli terenów placówek handlowych czy 228 kontroli terenów placówek oświatowych. W wakacyjne dni strażnicy częściej niż w roku szkolnym patrolowali okolice miasta, w których podczas gorących dni lata mieszkańcy najczęściej spędzali czas wolny. Mowa tu na przykład o terenach wokół zbiornika Sudety i Parku Miejskiego. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Strażnicy Miejscy musieli wielokrotnie interweniować. W lipcu funkcjonariusze wylegitymowali 129 osób, udzielili 64 pouczeń i przeprowadzili 122 interwencje. W minionym miesiącu strażnicy nałożyli też 13 mandatów karnych.

W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas korzystania z letnich form rekreacji. Przypominamy również, że wszyscy, którzy chcieliby skontaktować się ze strażnikami lub poszukują szczegółowych informacji na temat jednostki, mogą korzystać z zakładki Straż Miejska na stronie www.bielawa.pl.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj