Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 2783
Uczniowie z bielawskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w minionym roku szkolnym nie otrzymali promocji do następnej klasy, mogą wziąć udział w programie „Wakacje z poprawką”. Jest to już ósma edycja tego typu akcji, finansowana przez miasto i Niepubliczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Bielawie. Celem jest oczywiście pomoc uczniom w przygotowaniu do sierpniowych egzaminów poprawkowych.

Wakacje mają to do siebie, że w ich trakcie uczniom ciężko zmobilizować się do nauki. Właśnie z tego powodu młodzież może liczyć na bezpłatną i fachową pomoc osób trzecich, w tym przypadku zarówno nauczycieli, jak i psychologa. Najwięcej poprawek jest w tym roku szkolnym z matematyki, ale uczniowie przystąpią także do egzaminów dodatkowych z chemii, fizyki, historii czy języka polskiego. Zajęcia w ramach wspomnianej akcji realizowane będą od 3 do 31 sierpnia w Gimnazjum nr 2 w Bielawie. Skorzysta z nich od 30 do 40 gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.

Jak pokazują statystyki, udział uczniów w zajęciach w znacznym stopniu zwiększa szansę na zaliczenie sierpniowej poprawki. Warto też dodać, że nauczyciele zasiadający w komisjach egzaminacyjnych, przychylniej oceniają te osoby, które solidnie przepracowały wakacje uczestniczyć w tego typu zajęciach.

Kontakt do Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – ul. Piastowska 18/s1, tel. 74 646 17 22, 697 024 805.

wakacje_z_poprawka_program_gmina_bielawa_2015.pdf

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj