Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 2788
Bielawa obok innych gmin naszego powiatu przystąpiła do Stowarzyszenia Ziemi Dzierżoniowskiej. Taką decyzję podjęli podczas majowej sesji radni Rady Miejskiej, którzy jednogłośnie zagłosowali za uchwałą o wejściu w skład Stowarzyszenia.

Samorządy powiatu dzierżoniowskiego łączą się we wspólnym celu, jakim jest walka o unijne fundusze w obowiązującym okresie programowania. To właśnie Stowarzyszenie w imieniu gmin będzie sięgać po pieniądze europejskie, a sukces mają zapewnić działanie zespołowe. Co ważne nasz kraj otrzyma w aktualnym rozdaniu rekordową pulę środków unijnych na inwestycje, ale zdobędą je przede wszystkim ci, którzy będą współpracować i są przygotowani do realizacji dużych projektów.

Stowarzyszenie pokazuje więc, że samorządy z terenu powiatu dzierżoniowskiego zamieniają rywalizację o fundusze na partnerstwo, które ostatecznie może przynieść dużo lepsze efekty niż indywidualne działania poszczególnych gmin. Dodatkowo ze wspólnych projektów korzystać będą mieszkańcy całego powiatu.


Należy dodać, że podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 maja radni jednogłośnie przegłosowali również uchwały dotyczące między innymi statutu Stowarzyszenia oraz wspólnych programów sektorowych.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj