Drukuj
Kategoria: Wiadomości
Odsłony: 2753
Sukces klasy mundurowej
Kompania reprezentacyjna GROMO składająca się z uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie miała zaszczyt reprezentować w dniach 6-7.06.2015 r. województwo dolnośląskie na III Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Tarnowie.

16 drużyn z całej Polski rywalizowało ze sobą w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej, zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP. Główny cel jaki przyświeca organizatorom takiego przedsięwzięcia to wymiana doświadczeń między szkołami, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół.

Dużym zaszczytem dla naszej młodzieży było spotkanie z nadinspektorem Władysławem Padło, byłym Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji, który w tym roku zaszczycił Ogólnopolski Przegląd swoją obecnością i bardzo chciał spotkać się i porozmawiać z młodzieżą ZSiPKZ w Bielawie.

Warto również wspomnieć, że przez cały rok szkolny 2014/2015 trwał ogólnopolski ranking klas mundurowych organizowany w pierwszym etapie w poszczególnych województwach, a następnie w całym kraju. Wielkie podziękowania składamy wszystkim, którzy oddali głos na naszą szkołę, dzięki czemu w tym roku zwyciężyliśmy w ogólnopolskim rankingu.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Praktycznego


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj