Informacje o pandemii

W dniach 21-22 listopada w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz w stylu klasycznym. W zmaganiach brało 100 uczestników w rocznikach 2006-2008.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Mariusz Konieczny MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Tymoteusz Wondraszek, Tomasz Wierzbicki, Kacper Jachn, Dorian Samczyński oraz Oskar Janeczek.

W sobotnich zmaganiach w stylu wolnym najlepiej zaprezentował się Mariusz Konieczny 85kg, który dotarł do finału i zdobył srerbny medal. Brązowy medal w kat. 75Kg wywalczył Oskar Janeczek. V lokaty zdobyli Tymoteusz Wondraszek kat 38kg, Kacper Jachn 68kg oraz Tomasz Wierzbicki 41kg. W walkach eliminacyjnych odpadł Dorian Samczyński 52kg.

W niedzielnych zmaganiach w stylu klasycznym najlepiej zaprezentował się Oskar Janeczek, który wywalczyłbrązowy krążek. V lokata przypadła dla Kacpra Jachna 68kg. VII miejsce wywalczył Dorian Smaczyński. W walkach eliminacyjnych odpadli Tomasz Wierzbicki oraz Tymoteusz Wondraszek.

To był ciężki weekend dla naszych podopiecznych, którzy pokazali charakter biorąc udział dwukrotnie w zawodach w jeden weekend. Cieszymy się, że po mimo pandemii udało się nam rozegrać turnieje zapaśnicze w kraju we wszystkich grupach wiekowych.

Pozostał nam jeszcze do rozegrania Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym – Stanisław Warchoł

Zawody współfinansoawne ze środków UM w Bielawie. Podziękowania dla firmy Rem-sen materace dzięki której mogliśmy bezpiecznie wyjechać na zawody.