Informacje o pandemii
Plan ukazujący zakres inwestycji
W drugiej połowie września br. rozpoczęto budowę Dolnośląskiego Centrum Nauki Jazdy na Rowerze. Miasteczko rowerowe, które powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie skateparku, stanowić będzie jego komplementarne uzupełnienie.

Baner promujący kampanię "Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym"
Od 26 października 2020 r. w Urząd Skarbowy w Dzierżoniowie uruchamia nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć...

Seniorzy - zdjęcie poglądowe
Na 22.X.2020 r. zaplanowane były bielawskie obchody Dnia Seniora. Niestety sytuacja zagrożenia pandemicznego w Zespole Ośrodków Wsparcia spowodowała, że uroczystość została odwołana.

Mur zniszczony przez graffiti
W minionym tygodniu, patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec osób, które od pewnego czasu dewastowały mienie miasta. Chodziło m.in o malowanie graffiti na terenach do tego nie przeznaczonych, w dodatku często prywatnych.

Burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj podpisuje porozumienie w sprawie ZIT
2.X.2020 r. miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT POF). Dokument został parafowany przez 28 samorządowców szczebla gminnego i...