Ukształtowanie geograficzne Gminy Bielawa sprzyja uprawianiu wielu dyscyplin sportowych, tworząc tym samym klimat do rozwoju turystyki aktywnej. Oprócz ścieżek spacerowych, prowadzących na bielawskie szczyty, skateparku, górskich tras rowerowych, w mieście znajduje się basen kryty oraz siłownia plenerowa.

1. Przyjazd około godziny 9.00

Przyjazd na parking przy al. Jana Pawła II, pod Łysą Górą.

2. Wejście na szczyt Łysej Góry

Przepięknie położone wzgórze majestatycznie wznosi się nad wschodnią częścią miasta na wysokości 365 m.n.p.m. Roztacza się stąd wspaniała panorama Bielawy z widokiem na Góry Sowie. Razem z pobliskimi szczytami Gór Żmij i Dzikowiec cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników sportów ekstremalnych, tj. paralotniarstwa i kolarstwa górskiego. Przed wojną z tej góry startowały szybowce. Na szczyt prowadzi ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Łysa Góra".

Czas przejścia: pieszo od podnóża Łysej Góry około 45 min., na szczyt i z powrotem.

3. Siłownia otwarta w Parku Miejskim w Bielawie

Z Łysej Góry do Parku Miejskiego prowadzi ul. Ks. Romana Biskupa, z wydzieloną ścieżką pieszo-rowerową, którą można przebiec lub przejść do Parku Miejskiego. Tam znajduje się otwarta siłownia, składająca się z 16 stanowisk ćwiczeniowych. W bezpośrednim sąsiedztwie siłowni, na terenie Parku Miejskiego znajdują się: staw z fontanną, skatepark oraz plac zabaw.

Czas pobytu: około 1 godziny

4. Pływalnia Miejska Aquarius

Odległość od Parku Miejskiego do pływalni to zaledwie 20 min spacerku lub 10 minut truchtu. Pływalnia Miejska Aquarius wraz z siłownią i studiem odnowy biologicznej tworzy kompleks rekreacyjno-sportowy. Pływalnia wyposażona jest w nieckę sportową, rekreacyjną, brodzik, jacuzzi oraz 73-metrową zjeżdżalnią z samodzielnym lądowiskiem. Na terenie obiektu znajduje się kawiarenka, serwująca drobne przekąski, napoje oraz słodycze. Informacje szczegółowe na temat aktualnej oferty pobytowej oraz cenowej dostępne są na stronie internetowej www.osir.bielawa.pl. Bezpośrednio przy obiekcie znajduje się parking dla autobusów oraz market spożywczy.

Czas pobytu: przejście z siłowni w Parku Miejskim do Pływalni około 20 min., pobyt na basenie około 2 godziny.

Ciekawe linki:

- www.bielawa.pl

- www.osir.bielawa.pl