Informacje o pandemii
Jak co roku, w ramach działań policyjnych pn. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" funkcjonariusze dzierżoniowskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego m.in. pomagając dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, a także zwracając uwagę kierowcom na zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

 

Działania pn. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Jednak policjanci w ramach działań wyprzedzających już w sierpniu skontrolowali tereny przy wszystkich szkołach. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. oznakowanie przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych. Zawrócili uwagę na to czy znaki znajdują się odpowiednich i widocznych dla kierujących miejscach.

Policyjne patrole od godzin rannych pełnią służbę przed placówkami oświatowymi. W trakcie działań policjanci z ruchu drogowego, prewencji i dzielnicowi pilnują bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także czujnym okiem obserwują zachowanie kierowców w rejonie szkół.

Podczas „BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY" policjanci przypominać będą także kierowcom o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych, szczególnie dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością, prawidłowego przewożenia dzieci oraz parkowania w rejonie szkół i przedszkoli. W działaniach mundurowi wykorzystują m.in. ręczne mierniki prędkości. Policjanci sprawdzają również trzeźwość kierowców.

 Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie będą spotykać się w szkołach ze wszystkimi pierwszoklasistami. Podczas wizyt policjanci będą się starać uporządkować wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Porozmawiają też o zagrożeniach oraz przekażą kilka prostych rad, jak ich uniknąć.

Oprac.: kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj