Vytisknout
Kategorie: Wiadomości
Zobrazení: 171
26 lipca.2021 r. opublikowane zostały wyniki konkursu ogłoszonego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Okazało się, iż oba projekty złożone przez Gminę Bielawa, dotyczące utworzenia 3 bezpiecznych przejść dla pieszych, zostały wysoko ocenione i wybrane do dofinansowania, w szczególności:


- na przebudowę przejścia dla pieszych na ul. S. Żeromskiego w obrębie Przedszkola Publicznego nr 4 - przyznano dotację w kwocie 57.260 zł️
- na przebudowę 2 przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic 1-go Maja i rotm. W. Pileckiego - przyznano dotację w kwocie 44.000 zł️

Oznacza to, że w sumie na konto Gminy wpłynie 101.260 zł. Uzyskane wsparcie stanowić będzie aż 80 % całkowitej wartości obu zadań, oszacowanych na łączną kwotę 126.575 zł.

Zadanie będzie polegało na budowie tzw. aktywnych przejść dla pieszych. Jest to system poprawiający bezpieczeństwo, zarówno pieszych, jak i kierowców. Ma na celu poprawę widoczności pieszego i poinformowanie kierowcy o osobie znajdującej się na przejściu. "Zebry" wyposażone będą w dedykowane oświetlenie typu LED zwiększające kontrast i doświetlające sylwetkę pieszego oraz oznakowanie poziome strukturalne. Dodatkowo przejście na ul. Żeromskiego wyposażone zostanie w system wzbudzania aktywnego (z lampą) oraz punktowych elementów odblaskowych typu led tzw. "kocie oczka". Oba zadania realizowane są w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W lutym br. zakończone zostało głosowanie mieszkańców, w wyniku którego wybrano projekt pn. „Bądź bezpieczny na drodze – zadecyduj o bezpieczeństwie swoim i innych”. Uzyskał on aż 1.079 głosów.

Aby efektywnie zarządzać finansami Gminy, 9.III.2021 r. do Wojewody Dolnośląskiego, został złożony wniosek o dofinansowanie przedmiotowego zadania z budżetu państwa. Dzięki skutecznej aplikacji inwestycja zostanie zrealizowana angażując z bielawskiego budżetu jedynie 25.315 zł, które stanowić będą tylko 20 % kosztów całkowitych. Wszystkie ww. przejścia dla pieszych zostaną przebudowane do 15 listopada 2021 r.

Jeszcze w tym roku, Bielawa planuje wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie przebudowy kolejnych 6 "zebr" - tym razem na ul. Piastowskiej (5 szt.) i ul. Dzierżoniowskiej (1 szt.), znajdujących się na drodze wojewódzkiej nr 384.

bezpieczneprzejsciadlapieszychgrafikaprzykladowabezpieczneprzejsciadlapieszychgrafikaprzykladowa


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj