Vytisknout
Kategorie: Wiadomości
Zobrazení: 226
seniorzy z zespołu ośrodków wsparcia, którzy spiewają piosenke na scenie
W czwartek 1 lipca w ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie uroczyście świętowano jubileusz 30-lecia Dziennego Domu Senior + oraz 25-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy. Obchody rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez ks. biskupa Marka Mendyka.


Ośrodek ZOW stworzony został w 1991 roku przez p. Annę Petruk. Jej następczyni Grażyna Smolińska sprawuje tę funkcję już 18 lat. W tym czasie, nastąpiło wiele zmian – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, ale przede wszystkim w zakresie szeregu świadczonych usług, personelu oraz inicjatyw realizowanych przez ZOW.

Zgodnie z jednym z celów strategicznych gminy: "Bielawa jest miastem opiekuńczym, przyjaznym osobom starszym i niepełnosprawnym". Dlatego też, miasto wraz z ośrodkiem aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne, które pozwalają na rozwój szeroko rozumianej „bazy” oraz warunków i usług świadczonych na rzecz seniorów. Szereg inwestycji senioralnych, takich jak chociażby: park sensoryczny czy zakup mikrobusa do przewozu osób niepełnosprawnych (jedne z ostatnich), są przykładem na to, że Bielawa chce, aby seniorom żyło się w mieście lepiej.

Czwartkowe jubileusze były najlepszym przykładem tego, że wszystkie działania na rzecz tej grupy społecznej mają sens i sprawiają, że ich jesień życia jest barwna, radosna oraz spędzana w gronie przyjaciół.

seniorzy z zespołu ośrodków wsparcia, którzy spiewają piosenke na scenieseniorzy z zespołu ośrodków wsparcia, którzy spiewają piosenke na scenie


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj