Vytisknout
Kategorie: Wiadomości
Zobrazení: 469
10 listopada 2020r., został podpisany akt notarialny, na mocy którego Gmina Bielawa przejęła od Polskiego Związku Działkowców nieruchomość gruntową o powierzchni 10.892 m2, położoną przy ul. Wysokiej. 

Grunty te od lat nie były użytkowane i sukcesywnie zarastały samosiejkami. Dlatego też, podjęte zostały działania zmierzające do ich przejęcia, a następnie przekwalifikowania na działki budowlane, przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. Obecnie przystąpiono do usunięcia samosiejek, roślinności niskopiennej, opuszczonych obiektów gospodarczych i altanek.

Teren zostanie oczyszczony z zalegających tam nieczystości. Docelowo parcela ta zostanie podzielona na 9 odrębnych działek o areałach 9-10 arów. W niedalekiej przyszłości zostaną one wystawione do zbycia w drodze przetargów nieograniczonych. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny transakcyjne uzyskiwane przy sprzedaży podobnych nieruchomości w tym rejonie Bielawy wynoszą ok. 250 zł/m2, należy stwierdzić że dzięki podjętym działaniom budżet naszego samorządu wzbogaci się w najbliższym czasie o ok. 2.500.000 zł. 

zdjecie przedstawia teren porośnięty trawami, na pierwszym planie - traktorzdjecie przedstawia teren porośnięty trawami, na pierwszym planie - traktor

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj