Vytisknout
Kategorie: Wiadomości
Zobrazení: 350
droga z plyt betonowych, w tle niebo i zieleń oraz rower
15 kwietnia 2021 r., podczas XXX sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podjęta została uchwała, na podstawie której Gmina Bielawa otrzyma dofinansowanie do zadania polegającego na przebudowie 550 m odcinka ul. Ostatniej. W ramach zadania zaplanowano wymianę starych, mocno zdegradowanych płyt betonowych na nawierzchnię asfaltową. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort użytkowania tej drogi.

Szczególnie powinny to docenić osoby jeżdżące na rowerach i rolkach, gdyż nowa, gładka nawierzchnia stworzy wyśmienite warunki do aktywnego wypoczynku na całym docinku drogi z Bielawy do Pieszyc. Poprawi się także komfort dojazdu dla grup korzystających z regionalnego ośrodka edukacji ekologicznej pn. Interaktywne Centrum Poszanowania Energii.

Wartość robót oszacowano na kwotę 300.000 zł, z czego 72.450 zł pochodzić będzie z dotacji, która stanowić będzie blisko 25 % kosztów całkowitych. Zadanie zostanie zrealizowane w 2021 r. Jest ono zgodne z celem strategicznym nr 10 - "Modernizacja i rozbudowa infrastruktury komunalnej jako niezbędny element rozwoju Bielawy", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy.

na zdjeciu droga z płyt betonowych, w tle niebo i zieleń na zdjeciu droga z płyt betonowych, w tle niebo i zieleńZapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj