Vytisknout
Kategorie: Sport i Rekreacja
Zobrazení: 81

Zawodniczka klubu MUFLON Bielawa, Martyna Tylak zakończyła sezon halowy z trzema rekordami życiowymi. "Ten sezon startów będzie trudny dla Martyny, ponieważ przeszła do starszej kategorii wiekowej U20" - powiedział trener Jarosław Szeremeta.

Starsze rywalki, wyższy poziom sportowy, a w biegach płotkarskich wyższe płotki, były dodatkowym wyzwaniem dla ambitnej lekkoatletki z Bielawy. W sprincie na 60 m każdy start na mityngach był kolejnym rekordem życiowym, a zakończyła wynikiem 7,81 (w zeszłym sezonie 8,02).

W biegach na 60 m ppł, największą trudnością były wyższe o 8 cm płotki. Nie przeszkodziło to Martynie ostatecznie zakończyć sezon z wynikiem 8,97 co jest wynikiem nawet lepszym od jej PB na niższych płotkach. Trzecią konkurencją, w której startowała w halach Martyna, był bieg na 200 m. W tej konkurencji zaprezentowała się zdecydowanie najlepiej. 7 miejsce na Mistrzostwach Polski w Toruniu i rewelacyjny PB 25,15. Teraz Martyna odpoczywa przed przygotowaniami do sezonu letniego. Na stadionach oprócz konkurencji indywidualnych będzie startowała w biegach sztafetowych, w których zdobyła w roku 2020 aż 4 medale Mistrzostw Polski. GRATULUJEMY.

Na zdjeciu zawodniczka MUFLON BIELAWA Martyna TylakNa zdjeciu zawodniczka MUFLON BIELAWA Martyna Tylak


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj