•  
  •  
"3 lata dużych zmian" pod takim hasłem odbyło się spotkanie burmistrza z mieszkańcami Bielawy. Piotr Łyżwa wraz ze swoimi zastępcami, Witoldem Runowiczem i Jadwigą Horanin, podsumował na nim to, co udało się dokonać w ciągu ponad 3 lat obecnej kadencji.

Do czwartku 19 kwietnia na stronie rmffm24.pl trwało głosowanie, które miało wyłonić miasto, jakie w najbliższą sobotę odwiedzą reporterzy tej ogólnopolskiej stacji. Zasady były jasne, słuchacze mieli zagłosować na najciekawszą pod względem turystycznym miejscowość. Słuchaczom RMF-u najbardziej spodobała się turystyczna oferta Bielawy, na którą oddali największą liczbę głosów (44,72%). Dziękujemy wszystkim głosującym, bo to oznacza, że już w tę sobotę 21 kwietnia, miasteczko RMF FM zagości w Bielawie, a dokładnie w samym środku Parku Miejskiego! 

Trwa rewitalizacja 4 budynków mieszkalnych przy ulicy Strażackiej w Bielawie, którą miasto realizuje w oparciu o pozyskane fundusze ze środków europejskich. W budynkach o numerach 5,6,7a,7b i 8 modernizowane są między innymi elewacje wraz z pełną termomodernizacją, odnawiane klatki schodowe, docieplane są stropy oraz wymieniane wszystkie okna w mieszkaniach i na klatkach schodowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie ogłasza nabór na stanowisko dyrektora tej instytucji. Szczegóły poniżej.

Burmistrz Miasta Bielawa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego zapraszają mieszkańców i turystów do udziału w trzeciej „Ekomajówce”. 1 maja planowany jest piknik rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Bielawskim oraz tradycyjnie już, w ramach Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich, do którego należy również Bielawa - rozpoczęcie sezonu turystycznego na Wielkiej Sowie! 3 maj to z kolei możliwość odwiedzenia Szkoły Leśnej czy ICPE oraz szansa na bezpłatne wejście na wieżę Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie. Mieszkanców i turystów zapraszamy także przez cały weekend majowy do Parku Miejskiego w Bielawie na trakt linowy, trasę kajakową oraz gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin. Majówkę w mieście zakończą Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń. Zapraszamy do Bielawy i w Góry Sowie!