•  
  •  
kolej bielawa przystanek na sowiej i nad jeziorem
Od kilkunastu dni, na terenie nieczynnej od lat trasy kolejowej w Bielawie, trwają prace rozbiórkowe, co oznacza, że remont około 5,5 kilometrowego odcinka torów z Dzierżoniowa do Bielawy rozpoczął się już na dobre. To pierwszy etap, jednej z flagowych dla Bielawy inwestycji. A będzie kolejny. W ramach przedsięwzięcia, planowane jest bowiem wydłużenie przebiegu bielawskiej trakcji kolejowej o dwie kolejne stacje: “Zbiornik Sudety” oraz “Nowa Bielawa” (przy ul. Sowiej).

kongres samorządowy wroclaw
17 kwietnia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbył się VI Dolnośląski Kongres Samorządowy, będący okazją do spotkania i dyskusji z udziałem samorządowców z terenu całego województwa. Udział w kongresie wzięli: przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Z ramienia gminy Bielawa, w wydarzeniu uczestniczył burmistrz Andrzej Hordyj.

remont drog polnych szewska
W ostatnich dniach, na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Bielawa otrzymała dotację w wysokości 245.448 zł na realizację zadania pod nazwą "NOWA Bielawa - droga dojazdowa do gruntów rolnych". Pieniądze przeznaczone zostaną na kompleksowy remont dróg gruntowych w obrębie ulicy Szewskiej, których łączna długość wynosi 0,97 km (okolice nieruchomości o nr 9-10 i 12, 18a).

zyczenia wielkanocne od burmistrza i przewodniczacego rady miejskiej
Zdrowych i pogodnych Świat Wielkanocnych, wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań. 

festiwal piosenki dolnoslaska nutka wokalisci z polski, burmistrz bielawy
W miniony weekend, od 12 do 14 kwietnia w Bielawie, odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”. Na scenie kinoteatru, wystąpiło w tych dniach 145 młodych adeptów sztuki wokalnej ze wszystkich regionów Polski. Swoich reprezentantów na scenie Teatru Robotniczego miało 97 miast i małych miejscowości naszego kraju. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki. Dużego wsparcia imprezie udzielili natomiast: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego, Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski.