•  
  •  
Jezioro Bielawskie zajęło trzecie miejsce w badaniu popularności atrakcji turystycznych, które w marcu prowadził Euroregion Glacensis. W projekcie, który miał wyłonić najlepsze atrakcje turystyczne po stronie polskiej i czeskiej w ramach euroregionu, wzięło udział kilkadziesiąt miejscowości. Pierwsze miejsce zajęła Wieża Widokowa na Wielkiej Sowie, a drugie Twierdza Srebrna Góra.

Policjanci powiatu dzierżoniowskiego prowadzili zajęcia na VII Obozie Sprawnościowo - Naukowym Klas Mundurowych z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego
w Bielawie.

W środę 18 kwietnia drużyna z rocznika 2010 wzięła udział w wojewódzkich rozgrywkach prestiżowego turnieju o  Puchar Tymbarka. Organizatorami wydarzenia był Polski Związek Piłki Nożnej  i Tymbark, którzy zapewnili zawodnikom możliwość przeżycia kolejnej piłkarskiej przygody. W finałach wojewódzkich uczestniczyły 22 drużyny z całego Dolnego Śląska, jako najlepsza drużyna z powiatu dzierżoniowskiego zmierzyliśmy się z Górnikiem Wałbrzych oraz Olimpic Wrocław. Pierwszy mecz udało nam się wygrać, w drugim musieliśmy uznać wyższość drużyny z Wrocławia. Z drugim miejscem w grupie, ale z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy kończymy turniej.

W dniu 17.04.2018r. Miasto Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali na Pływalni „Aquarius” Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych Klas VII i Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu.

Na podstawie §23 Statutu SKP Bielawianka Zarząd Stowarzyszenia zwołuje Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Klub Piłkarski Bielawianka na dzień 17 maja 2018 r. ( I termin ) o godzinie 18:00 , II termin 17.05.2018 r. godz.18:15 w siedzibie Stowarzyszenia w Bielawie , ul. Sportowa 10.