•  
  •  
W sobotę 21 lipca nad Jeziorem Bielawskim wystartuje Bike Maraton, natomiast dzień póżniej, w niedzielę 22 lipca Bielawę opanują biegacze - tego dnia odbędzie się bowiem III edycja półmaratonu KALENICA oraz bieg na 10 km czyli BIELAWSKA DZIESIĄTKA! Pogoda na weekend zapowiada się wyśmienita, dlatego serdecznie zapraszamy do kibicowania oraz do aktywnego wypoczynku w Bielawie! Rozpoczęcie Bike Maratonu oraz półmaratonu KALENICA planowane jest na godzinę 11.00.

Do 8 sierpnia potrwa głosowanie w plebiscycie Gazety Wrocławskiej - "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska", w którym już po raz drugi nominowana jest Bielawa, a konkretnie: JEZIORO BIELAWSKIE! Akcja ma na celu promocję turystyki na Dolnym Śląsku.

W dniach 25.06-03.07.2018 oraz 9-19.07 w Kudowie Zdrój młodzież z Bielawy brała udział w Zgrupowaniach Szkoleniowych w Zapasach. Wśród 70 dzieci z całego Dolnego Śląska nie zabrakło uczestników z klubu UKS IRON BULLS Bielawa. Młodzi Bielawianie podczas zajęć mieli nie tylko możliwość aktywnego spędzania czasu ale brali udział w wielu pogadankach profilaktycznych na temat uzależnień, dopalaczy, skutków brania narkotyków, picia alkoholu, picia napojów energetycznych.

Siatkarz Bielawianki-Bester Bielawa – Kuba Zemanek otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski kadetów. Nasz siatkarz weźmie udział w trzech zgrupowaniach kadry dowodzonej przez trenera Sebastiana Pawlika. Pierwsze z nich rozpoczęło się poniedziałek, 16. lipca i potrwa do 22. lipca, a kadra trenować będzie w Elblągu.

Malownicze okolice Jeziora Bielawskiego zapewniają  nie tylko świetne warunki do wypoczynku, relaksu i chwili wakacyjnego zapomnienia, ale również wspaniałe widoki na Góry Sowie, które wydają się wyrastać wprost z brzegów jeziora. I właśnie w tak pięknym i gościnnym miejscu znów odbędzie się Półmaraton Górski Kalenica, któremu tradycyjnie towarzyszyć będzie bieg górski na 12 km, a dodatkowym biegowym wydarzeniem będzie Ultra Sowa (53 km). Wakacje w pełni, lato w pełni - mamy więc świetną okazję aby w swoich wypoczynkowych i wakacyjnych planach zahaczyć o sowiogórskie ścieżki i wykorzystać kuszące połączenie gór i wody. Bielawa zaprasza do biegania w Górach Sowich, organizatorzy zapraszają na kolejny bieg cyklu Runner's World Super Bieg!