•  
  •  
Uczestnicy pielgrzymki Rzemiosła Dolnośląskiego
Dowodem przywiązania rzemieślników do wiary i Kościoła jest udział w Pielgrzymce Rzemiosła, która w tym roku po raz drugi odbyła się na Dolnym Śląsku. 19 marca br. w Brackim Kościele Św. Józefa - patrona rzemieślników, w Sanktuarium Krzeszowskim odbyła się II Pielgrzymka Rzemiosła Dolnośląskiego.

Walne Zebranie Cechu - Zastępca Przewodniczącego RM Bielawy Jarosław Florczak
15 marca br. w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie odbyły się sprawozdawcze obrady Walnego Zgromadzenia Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Podczas tegorocznego spotkania rzemieślników, swoją obecnością zaszczycili nas m.in. przedstawiciele Władz Miasta Bielawa: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jarosłąw Florczak, Prezes Izby Rzemieślniczej w Opolu Tadeusz Staruch, Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu Artur Kniejski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy Liliana Rządeczko, Honorowi Członkowie Cechu – Ignacy Zachowski, Wiesław Baran i Mirosław Przychodniak.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu
Mając na uwadze zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny, policjanci powiatu dzierżoniowskiego spotkają się z młodzieżą, aby porozmawiać o ich problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.
Pierwszy dzień wiosny, zwany też „Dniem wagarowicza”, często jest powodem do wagarów i spędzenia czasu poza placówką oświatową.

konkurs uczen liceum w bielawie
We Wrocławiu odbył się 7 marca 2019 roku etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1921-1956 ( „Od Traktatu Ryskiego do żołnierzy Niezłomnych”). W zawodach startowało 17 uczestników zakwalifikowanych w II etapie, który miał miejsce w grudniu 2018 r. W tym gronie byli dwaj bielawscy licealiści: Oskar Stajno i Piotr Wajda.

Agro Akademia - plakat informacyjny
Bank BGŻ BNP Paribas już po raz czwarty organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z branży agro.

Krwiodawcy
Dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać 8550 mililitrów krwi! 11 lutego została zorganizowana akcja poboru krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej.