•  
  •  
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum oraz Rada Rodziców zapraszają na czarną komedię pt. "Upiór w kuchni". Spektakl odbędzie się w sali Teatru Robotniczego we wtorek 24 kwietnia o godz. 17.00.

9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie odbyła się dziesiąta edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas V-VI "Let's Speak English". Do rywalizacji przystąpiło dwanaście szkół podstawowych z powiatu dzierżoniowskiego.

We wtorek 17 kwietnia z wizytą do burmistrza miasta Piotra Łyżwy przybyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Montessori z oddziałami integracyjnymi w Bielawie. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy bielawskiego magistratu.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

Uczennice klasy III o kierunku fototechnik z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zrealizowały 2-tygodniową praktykę zawodową w Sevilli. Było to możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie „Europejskie innowacje i inspiracje – praktyka zagraniczna szansą na rozwój”, który jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Podczas pobytu uczennice wzięły udział w zajęciach w profesjonalnych firmach fotograficznych, gdzie mogły poznać metody i techniki pracy fotografów w Hiszpanii.

W 22 marca odbyła się pierwsza część finału centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922” ( „O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”). Zawody zostały przeprowadzone w 16 miastach wojewódzkich naszego kraju i zgromadziły 109 uczniów, którzy przeszli poprzednie etapy olimpiady. W tym gronie znaleźli się dwaj reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie: Kacper Winnicki z klasy III a i Oskar Stajno z II a. Uczestniczyli oni w rywalizacji we Wrocławiu. Uczniowie musieli napisać pracę pisemną na 1 z 5 tematów.  Obaj licealiści spisali się bardzo dobrze a ich prace zostały wysoko ocenione przez członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Olimpiady.