•  
  •  
14 stycznia br. w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzierżoniowski sztab wyróżnił niektórych mieszkańców naszego powiatu tytułem ”Przyjaciela z wielkim serduchem”. Zaszczytu tego dostąpił między innymi podinsp. Przemysław Marut, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Wyróżnienie złożone na ręce komendanta dotyczyło wszystkich policjantów powiatu dzierżoniowskiego, którzy uczestniczyli w szkoleniu wolontariuszy i czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących. Dzięki współpracy nie doszło do przykrych incydentów i wszystkie zebrane pieniądze trafią na szczytny cel.

Stowarzyszenie "Studenci dla Rzeczypospolitej" zaprasza do współpracy przy organizacji tegorocznych „Namiotów Wyklętych”. Jest to wydarzenie cyklicznie odbywające się na początku marca mające na celu upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

13 stycznia w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych odbył się obowiązkowy sprawdzian fryzjerski. W tym roku, w sprawdzianie udział oprócz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, udział wzięły uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Dzierżoniowa.

Bielawianie zebrali 56.000 złotych podczas tegorcznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia główne odbyły się tego dnia w Teatrze Robotniczym, gdzie organizatorzy postawili na lokalne występy i lictacje. Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli, natomiast na zakończenie wieczoru można było obejrzeć spektakl „W 80 minut dookoła świata” w wykonaniu ZPiT Poloneziaków ze Spółdzielczego Centrum Kultury. Sala wypełniona była po brzegi.

10 stycznia funkcjonariusze Posterunku Policji w Piławie Górnej odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, a 12 stycznia Szkołę Podstawową w Piławie Górnej. Podczas spotkania dyskutowano na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych oraz o zagrożeniach związanych z kontaktami z osobami obcymi. Omówiono także zasady bezpieczeństwa przechodzenia przez jezdnię. Prelekcja z najmłodszymi wsparta była ćwiczeniami praktycznymi. Wszystkim dzieciom, a także ich rodzicom życzymy bezpiecznych i udanych ferii!

opr. podkom. Marcin Ząbek
KPP w Dzierżoniowie

W sobotę 6 stycznia przez Bielawę przeszedł Orszak Trzech Króli. W wydarzeniu udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Na orszaku obecni byli: biskup dr Adam Bałabuch, burmistrz Piotr Łyżwa oraz proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ksiądz prałat dr Stanisław Chomiak.