Najświeższe wiadomości

art-inkubator_luty_2013_-_1.jpg

"Rodzinnie w kinie"

27 listopada odbędą się bezpłatne seanse w Kinie 3D Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie. Spotkania filmowe odbędą się pod hasłem „Rodzinnie w kinie” i są adresowane do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do osób dorosłych.

spotkania_z_prawnikiem_1.jpg

Spotkania z prawnikiem

W ramach programu "Mieszkam w Bielawie – moja rodzina jest OK!" odbywają się spotkania młodzieży z prawnikiem. Akcja organizowana jest pod hasłem „Znam swoje prawa” i dotyczy uczniów z bielawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

rynek12.jpg

Wybory samorządowe - wyniki

W Bielawie zakończyły się wybory samorządowe, w których głosowano na kandydatów na burmistrza, do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Pierwszą turę wyborów na burmistrza wygrał Ryszard Dźwiniel, który zdobył 4271 głosów (43,68%). Drugi wynik uzyskał Piotr Łyżwa z liczbą głosów 3534 (36,14%). Trzeci pod względem poparcia jest Patryk Hałaczkiewicz, na którego zagłosowało 1973 osoby (20,18%).

drogi_w_ramach_schetynowek_(1).jpg

Rozwój Bielawy w latach 2010-2014

Był to czas dużych inwestycji i rekordowej skuteczności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Tylko w ciągu czterech lat Bielawa zainwestowała w rozwój 81,3 mln zł. Z kolei miejski budżet zasiliły fundusze zewnętrzne w wysokości 63 mln zł, a Bielawa zaliczona została do ścisłego grona liderów Regionalnego Programu Operacyjnego na Dolnym Śląsku.

herb.jpg

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

16 listopada odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy burmistrza i radnych Rady Miejskiej. W tym roku po raz pierwszy wybierzemy skład bielawskiej Rady w okręgach jednomandatowych. Oznacza to, że radnym zostaną kandydaci, którzy w swoich okręgach zdobędą największą liczbę głosów.

sala_ceremonialna_1.jpg

Odnowiona sala ceremonialna

Po dwumiesięcznym remoncie 1 listopada oddana została do użytku sala ceremonialna w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym.

ii_gala_sportu_6.jpg

II Gala Bielawskiego Sportu

6 listopada w sali Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości odbyła się II Gala Bielawskiego Sportu. Burmistrz miasta oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji podziękowali za całoroczną współpracę klubom i stowarzyszeniom sportowym oraz nagrodzili wyróżniających się zawodników.

6 listopada w sali Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości odbyła się II Gala Bielawskiego Sportu. Burmistrz miasta oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji podziękowali za całoroczną współpracę klubom i stowarzyszeniom sportowym oraz nagrodzili wyróżniających się zawodników.

brzezna_tkacka_2.jpg

Podsumowanie rewitalizacji dolnej części Bielawy - film

Burmistrz Miasta Bielawa zaprasza do obejrzenia filmu prezentującego efekty rewitalizacji dolnej części Bielawy, wykonanej dzięki pozyskanym przez miasto środkom unijnym w latach 2007 - 2014.

sk_2014_9.jpg

Sudeckie Kryształy 2014 - sukces Bielawy

W piątek, 7 listopada w zabytkowych wnętrzach ZAMKU NA SKALE w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju, odbyła się uroczysta GALA PLEBISCYTU SUDECKIE KRYSZTAŁY 2014 (GALERIA). Plebiscyt, który jest największym przedsięwzięciem promującym między innymi przedsiębiorczość, turystykę i produkty w regionie, został zorganizowany przez TELEWIZJĘ SUDECKĄ, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. (materiał wideo)

herb.jpg

11 Listopada - zaproszenie

Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Stróżyk zaprasza na obchody Święta Niepodległości 11 Listopada. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą, która odbędzie się o godzinie 12.20 w kościele pw WNMP. Około godziny 14.00 rozpocznie się główna część  obchodów pod pomnikiem na placu Kombatantów. Do uczczenia Święta Niepodległości zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielawy.