Najświeższe wiadomości

baner_e-uslugi_0.jpg

Załóż Profil Zaufany

W trakcie jednej wizyty w wybranym urzędzie można otrzymać bezpłatny e-podpis, czyli profil zaufany. Pozwala on załatwić wiele spraw administracyjnych drogą elektroniczną, a więc bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze.

dscf1485.jpg

Bebson Gold Team u burmistrza

Bebson Gold Team Bielawa odwiedził 16 lutego burmistrza miasta – Piotra Łyżwę. Była to pierwsza wizyta zawodników sekcji jiu-jitsu i mieszanych sztuk walki u nowego burmistrza.

20150214_095756_01.jpg

Wizyta w Lingen

Po raz czwarty, w dniach 14-15 lutego br. Bielawa uczestniczyła w Targach turystycznych „Rad & Reisen”, organizowanych corocznie w halach wystawowych naszego niemieckiego partnera, miasta Lingen. Obok Bielawy, tradycyjnie pojawiły się miasta partnerskie z Anglii, Francji i Hiszpanii, prezentujące swoje propozycje spędzenia wolnego czasu.

monitor_zkm_2.jpg

Nowa strona ZKM Bielawa

W ramach realizowanego programu unijnego, dotyczącego publicznego transportu zbiorowego, ZKM Bielawa uruchomił nową stronę internetową www.zkm.bielawa.pl.

dscf1476.jpg

Rozmawiali o Górach Sowich

Rozwój turystyki w Górach Sowich był tematem spotkania Zarządu Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, które odbyło się 16 lutego w Dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bielawie.

2015-1miedzynarodowy_turniej-zapasy-bielawa_(39).jpg

I Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy

I Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta odbył się 14 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. W turnieju w stylu wolnym dziewcząt i chłopców, wzięło udział 136 osób, reprezentujących piętnaście klubów z Polski i jeden z Czech.

wb.jpg

Jest już nowy numer "Wiadomości Bielawskich"

W bieżącym wydaniu "Wiadomości Bielawskich" można przeczytać między innymi o tym: jak wyglądają pierwsze miesiące pracy burmistrza, co zmienił i czym planuje zająć się jeszcze w tym półroczu, na co zostanie wydana promesa, którą otrzymała Bielawa, jaki będzie budżet na 2015 rok oraz jak kształtował się 2014 rok pod względem urodzeń, ślubów i zgonów. Oprócz tego znajdą Państwo garść informacji kulturalnych i oświatowych.

 

dscf1437.jpg

Maskarada w ZOW

Maskarada z udziałem siedemdziesięciu podopiecznych odbyła się 12 lutego w Zespole Ośrodków Wsparcia w Bielawie. Zabawę połączono z „Tłustym czwartkiem“ i „Walentynkami“, a jury wybrało najładniejszy kostium karnawałowy.

zdjecie.jpg

Fundusze dla organizacji

709 tys. zł trafi w tym roku do organizacji, które wzięły udział w konkursie rozdysponowania środków finansowych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, nauki i edukacji oraz ochrony i promocji zdrowia i pomocy społecznej w 2015 roku.

blizej_przeds.1.jpg

Bliżej przedsiębiorców

Wizyty w siedzibach firm, bezpośrednie rozmowy i zapoznawanie się z profilami produkcji – tak wygląda, wprowadzona przez burmistrza Piotra Łyżwę, formuła spotkań z bielawskimi przedsiębiorcami. Wyjście do pracodawców ma na celu między innymi lepsze rozpoznanie sytuacji w poszczególnych bielawskich firmach a także wysłuchanie uwag i postulatów przedsiębiorców kierowanych pod adresem Gminy.