Najświeższe wiadomości

bbbb_poczatek_sezonu_3.jpg

Prezentacja zespołu siatkarzy

W środę 27 sierpnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego zespołu Beewatec Bielawianka Bester Bielawa.

efha_2014_2.jpg

eFHa Festiwal 2014

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów to „eFHa Festiwal” - ewenement na polskiej scenie festiwali filmowych. Mimo dziwnej niechęci środowiska filmowego do produkcji z nurtu fantastycznego i horrorów, mimo braku kształcenia w kierunku kina gatunkowego, mimo ogólnego założenia, że „się nie da” rodzimi twórcy próbują i walczą aby ten wizerunek zmienić.

sesja_sierpien_2014_4.jpg

Sierpniowa sesja Rady Miejskiej

27 sierpnia radni Rady Miejskiej spotkali się na pierwszej sesji po wakacyjnej przerwie. Obrady rozpoczęły się od powierzenia stanowisk dyrektorom szkół prowadzonych przez miasto, a nominacje wręczył burmistrz Ryszard Dźwiniel.

kolonie_4.jpg

Kolonie w Rewalu

Zakończyły się dwa turnusy letnich kolonii, które miasto Bielawa zorganizowało w ramach projektu "Mieszkam w Bielawie – Moja rodzina jest OK!", realizowanego w oparciu o rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Poniżej publikujemy zdjęcia z dwunastodniowego pobytu nad polskim morzem bielawskich uczniów.

mammografia.jpg

Mammografia - przyjdź i zyskaj spokój

9 września przy sklepie Netto w Bielawie, odbędzie się bezpłatne badanie piersi w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Z bezpłatnego badania skorzystać mogą panie w wieku od 50 do 69 lat. Rejestracji można dokonywać telefonicznie - nr 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową - www. mammo.pl.

rdf_16.jpg

Regałowisko 2014 - podsumowanie

Po występach otwierających tegoroczne Regałowisko na bielawskim rynku, których gwiazdami byli: MESAJAH, HOUSE OF RIDDIM, I GRADES oraz ANTHONY B, przyszedł czas na główne wydarzenia festiwalu.

rdf_3.jpg

Początek Regałowiska

Wspaniała atmosfera, polskiej i światowej sławy wykonawcy oraz najlepsza bielawska publiczność – tak wyglądało rozpoczęcie kolejnej edycji festiwalu Regałowisko.

ogrodki_23.jpg

MZBM Bielawa: konkurs na najładniejsze podwórko

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Bielawie ogłasza konkurs na najpiękniejszą aranżację i zagospodarowanie terenów wokół budynków. Konkurs skierowany jest do mieszkańców zasobów zarządzanych przez spółkę, a wystartować może w nim każdy, kto podjął się pracy na rzecz upiększenia podwórka lub ogródka przy swoim budynku.

zkm2.jpg

ZKM Bielawa informuje

W związku z festiwalem „REGAŁOWISKO 2014” od 21 do 23 sierpnia przystanek "Bielawa Sudety" będzie wyłączony z ruchu. Prosimy pasażerów o korzystanie z najbliższego przystanku - "Bielawa os. Białe".

sesja_budzetowa_2012_-_1.jpg

Rada wznawia obrady po wakacyjnej przerwie

27 sierpnia odbędzie się sesja Rady Miejskiej Bielawy, a w jej programie między innymi: powierzenie stanowisk dyrektorom szkół prowadzonych przez gminę, nadanie pani Jadwidze Flis tytułu Merytorycznego Opiekuna Szkoły Leśnej, prezentacja inwestycji i remontów zrealizowanych na terenie placówek oświatowych oraz przekazanie monografii bielawskiej oświaty.