Najświeższe wiadomości

zyczenia.jpg

Życzenia od Burmistrza Bielawy i Przewodniczącego Rady Miejskiej

Burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa i Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Dragan, składają wszystkim mieszkańcom Bielawy najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2015.

konkursy_dla_org_pozarzadowych.jpg

Konkursy dla organizacji i stowarzyszeń

Burmistrz Miasta Bielawa ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na 2015 rok. W ramach konkursów miasto przeznaczy pieniądze między innymi na: sport, wypoczynek dzieci i młodzieży, kulturę i edukację. Z budżetu Bielawy dofinansowane zostaną także działania związane z ochroną i promocją zdrowia, a także pomocą społeczną.

dragan_sesja5.jpg

Zbigniew Dragan - nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Bielawy

Od 17 grudnia Rada Miejska Bielawy ma nowego przewodniczącego. Zmiana na tym stanowisku nastąpiła podczas drugiej części sesji, która była kontynuacją obrad rozpoczętych 10 grudnia.

butw_oplatek_2.jpg

Spotkanie opłatkowe z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Tradycyjnie tuż przed Bożym Narodzeniem, Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyło około 200 słuchaczy.

rynek10.jpg

Urząd czynny w Wigilię i Sylwestra

24 grudnia czyli w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, Urząd Miejski w Bielawie będzie czynny do godziny 12.00. Natomiast klienci, którzy chcieliby skorzystać z usług Urzędu 31 grudnia, będą mogli załatwiać sprawy administracyjne do godziny 13.00.

jarmark_2014_5.jpg

Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę 14 grudnia odbył się w Bielawie Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie otworzył burmistrz miasta Piotr Łyżwa, który życzył mieszkańcom dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

zeromskiego_chodnik_3.jpg

Naprawa chodnika przy ulicy Żeromskiego

Trwają prace na chodniku przy ulicy Żeromskiego, gdzie wykonywana jest nawierzchnia z kostki. Prace, które zakończą się w ciągu najbliższych dni, ułatwią dojście od osiedla Włókniarzy między innymi do kościoła lub targu miejskiego.

rynek14.jpg

Napisz maila do burmistrza

Burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zadawania pytań i przekazywania wszelkich uwag drogą elektroniczną. Można to robić pisząc na adres mailowy: plyzwa@um.bielawa.pl. Burmistrz odpowie na e-mail w ciągu 7 dni.

rodzina_konferencja_2.jpg

"Mieszkam w Bielawie - moja rodzina jest OK!" - podsumowanie

10 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pod hasłem „Mieszkam w Bielawie – Moja rodzina jest OK”. Gośćmi spotkania, które miało miejsce w auli parafii pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, byli między innymi: samorządowcy, dyrektorzy szkół, uczniowie, przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt i mieszkańcy, którzy również uczestniczyli w realizacji kampanii.

rodzina_konferencja_11.jpg

Premiera spektaklu "Odlot"

Około 100. osób obejrzało premierę spektaklu „Odlot” w reżyserii Rafała Smolińskiego, przygotowanego w ramach projektu „Mieszkam w Bielawie – Moja rodzina jest OK!”.  Premiera odbyła się 10 grudnia w auli Domu Parafialnego kościoła pw WNMP w Bielawie.