Najświeższe wiadomości

balet_2014_1.jpg

Zostań małą baletnicą

Studio Piosenki i Tańca "Fart" zaprasza dzieci w wieku od 5 do 16 lat na zajęcia do szkółki baletowej. 

cit3.jpg

KAPSUŁA CZASU - TEGOROCZNA IDEA HISTORYCZNA

Z okazji rocznicy 90-lecia nadania praw miejskich Bielawie, Rada Miejska podjęła decyzję o przygotowaniu i umiejscowieniu w określonym miejscu KAPSUŁY CZASU. Fakt ten ma mieć miejsce 12 listopada 2014 roku. Inicjatorem tej akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bielawy.

konferencja_eko_2.jpg

Szkolenie komputerowe

Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości  zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu komputerowym.

mokis_taniec.jpg

Sekcje taneczne czekają!

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie ogłasza nabór do sekcji tanecznych - młodzieżowej i dziecięcej.

lam_quang.jpg

Lam Quang - spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Klub Poezji Śpiewanej "Pozytywka" w Bielawie, zapraszają na spotkanie autorskie z Lam Quang My.

lma_8424.jpg

Otwarcie Strefy MTB Sudety oraz I Wyścig MTB "Podziemia Osówki"

Podziemne Miasto "Osówka", Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Strefa MTB Sudety zapraszają na i I WYŚCIG MTB "PODZIEMIA OSÓWKI" i Finał I Pucharu Strefy MTB Sudety.
Termin: 14 września 2014 (niedziela). Start zawodów: 10.30. Miejsce: stadion przy ul. Dolnej w Głuszycy.

rowery_5.jpg

Tworzymy Polską Mapę Bioróżnorodności

W ramach projektu pt. Międzypokoleniowa wymiana wiedzy o bioróżnorodności Polski realizowanego przez Partnerstwo: Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Fundację ECO-INNOVA we Wrocławiu oraz Gimnazjum Ekologiczne nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie, powstaje Polski Portal Bioróżnorodności oraz Polska Mapa Bioróżnorodności.

__front_thumb_folder.jpg

Nowoczesne narzędzie ICT do edukacji ekologicznej w Bielawie

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie w partnerstwie z Fundacją ECO-INNOVA i EKOGREEN S.A. we Wrocławiu, realizują projekt pt. „Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju” , który jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie w partnerstwie z Fundacją ECO-INNOVA i EKOGREEN S.A. we Wrocławiu, realizują projekt pt. „Nowoczesne wspieranie działań społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju” , który jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

icpe_21.jpg

Dzień Otwarty w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii

13 września w ramach EDD udostępniony będzie obiekt Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii, utworzony na bazie zabytkowej przepompowni wody. Jest to stacja pomp pracująca do dziś (unikatowe pionowe pompy z 1909 roku).  W ICPE realizowane są programy dydaktyczne, których celem jest edukacja ekologiczna.

sp10_lipiec_2013_2.jpg

2.419.000 złotych dla Bielawy na inwestycje

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę wniosków złożonych przez samorządy, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „System zielonych inwestycji - zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej".