Najświeższe wiadomości

razem_bezpiecznie.jpg

Dzieci wyjechały na kolonie

W minioną niedzielę wyjechała na kolonie pierwsza grupa dzieci i młodzieży, która na co dzień objęta jest programem socjoterapeutycznym w klubach profilaktycznych i świetlicach środowiskowych w Bielawie.

urzad_2013_lipiec1.jpg

Trening systemu wczesnego ostrzegania

1 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa, zainicjowany przez wojewodę dolnośląskiego. W związku z tym akustyczny system ostrzegania zostanie również wyemitowany w Bielawie. Odwołanie alarmu nastąpi o godzinie 17.08.

bieganie_2014_17.jpg

Biegowy weekend za nami

W Bielawie miniony weekend upłynął pod znakiem dwóch biegowych imprez – sobotniego 6. Biegu po Schodach Wieży Kościoła i niedzielnego Biegu Masowego Ulicami Bielawy na 10 kilometrów.

lines_2013_16.jpg

Lines of Bielawa 2014

Już w ten weekend 2 i 3 sierpnia odbędą się najbardziej pożądane zawody deskorolkowe w Polsce – Lines of Bielawa. Tegoroczna edycja jest trzecim przystankiem Skateboardowego Grand Prix Polski, czyli serii zawodów tworzących polskie mistrzostwa deskorolki.

plac_zabaw_zeromskiego_7.jpg

Bielawski Budżet Obywatelski 2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rusza pierwszy Bielawski Budżet Obywatelski 2015 (BBO). Jest to inicjatywa, która w jeszcze większym stopniu ma zaangażować mieszkańców w proces tworzenia budżetu miasta i współdecydowania o tym, na jakie cele wydane zostaną publiczne pieniądze.

park_wznowienie_prac_2.jpg

Park Miejski - prace zostały wznowione

Po kilku tygodniach przerwy, związanej z rezygnacją firmy budowlanej KBUD z realizacji kontraktu, wznowione zostały prace w Parku Miejskim, zmierzające do utworzenia Ekologicznych Ogrodów Dydaktycznych dla NATURY 2000.

bielawianka_bester_mistrzostwo_dolnego_slaska_2.jpg

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa zagra trzeci raz z rzędu w II lidze !!!

W końcu stało się faktem to, na co po cichu liczyliśmy od kilku miesięcy po kompletnie nieudanym dla nas sezonie 2013/2014. Polski Związek Piłki Siatkowej rozszerzył ponownie II ligę w sumie do 58 zespołów i pozwolił tym samym zagrać na szczeblu centralnym kilku zespołom, które się o to ubiegały. W tym gronie był także nasz klub, który po niezbyt udanej końcówce poprzedniego sezonu miał się pożegnać z II ligą.

aleja jana pawła ii.jpg

Bielawa wysoko w rankingu "Rzeczpospolitej"

Bielawa znalazła się w krajowej czołówce gmin miejskich i miejsko-wiejskich w rankingu „Europejski Samorząd”, opracowanym w lipcu przez dziennik „Rzeczpospolita”. Ranking  prezentuje zestawienie 100. polskich miast, które są najbardziej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej. W rankingu „Rzeczpospolitej” Bielawa znajduje się na bardzo wysokim 33. miejscu w kraju i 3. na Dolnym Śląsku. W podsumowaniu dziennika nasze miasto jest jedynym reprezentantem z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

rynek12.jpg

22 lipca - Urząd Stanu Cywilnego czynny do godziny 14.00

Uwaga! We wtorek 22 lipca Urząd Stanu Cywilnego w Bielawie czynny będzie krócej, czyli do godziny 14.00. Jest to sytuacja jednorazowa więc w pozostałe dni klientów USC zapraszamy w stałych godzinach urzędowania.

lma_8412.jpg

Bike Maraton - ponad tysiąc uczestników

Zakończyła się w Bielawie kolejna edycja Bike Maratonu, w której udział wzięło ponad 1000 zawodników. Kolarze przyjechali z wielu zakątków Polski oraz z zagranicy żeby ścigać się po miejskich trasach i w Górach Sowich. Uczestnicy podkreślali, że Bielawa jest idealnym miejscem do uprawiania kolarstwa górskiego, ponieważ ścieżki rowerowe w mieście i Górach Sowich są bardzo zróżnicowane i urzekają pięknem krajobrazu.