Najświeższe wiadomości

zdjecie.jpg

Budżet Obywatelski – 10 sierpnia rusza głosowanie

Trwa realizacja pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Do 30 czerwca 2015 roku można było nadsyłać propozycje dotyczące między innymi budowy i remontu infrastruktury miejskiej, działań mających na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz  wydarzeń o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

palakt_wersja_polska.jpg

Zapraszamy na Lines of Bielawa

Wielkimi krokami zbliża się ósma edycja największej skateboardingowej imprezy w Polsce pod nazwą "Lines od Bielawa". W drugi weekend sierpnia na mieszkańców i turystów czekać będzie szereg atrakcji. Tegoroczna edycja Lines of Bielawa będzie trzecim przystankiem Skateboardowego Grand Prix Polski 2015.

o_chlopcu2.jpg

O chłopcu, który nie chciał chodzić do szkoły

We wtorek 28 lipca w Parku Miejskim w Bielawie odbył się spektakl grupy teatralnej Akademia Wyobraźni.

jaskinia_niedzwiedzia.jpg

Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej - 25 sierpnia

Zachęcamy do udziału w wycieczce, którą organizuje, już po raz drugi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. Szczegóły na plakacie.

 

ops.jpg

Będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej

14 lipca 2015 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

park_-_poczatek_prac_-_1.jpg

Spektakl dla dzieci

Przypominamy, że już dzisiaj (wtorek 28 lipca) w Parku Miejskim odbędzie się spektakl pt. "O Ignasiu, który nie lubił szkoły", w wykonaniu objazdowej grupy teatralnej AKADEMIA WYOBRAŹNI. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00.

dk_1.jpg

Wspólnie na rzecz "ósemki"

W poniedziałek 27 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kłodzku odbyło się spotkanie z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak, w którym uczestniczył burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa. W rozmowach poświęconym kwestii przebudowy drogi krajowej nr 8 prowadzącej przez Polskę od granicy z Czechami, wzięli udział także samorządowcy z powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego. Na spotkaniu obecni byli również: posłanka Monika Wielichowska, senator Stanisław Jurcewicz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Kosiór oraz dyrektor generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad Robert Radoń.

powodz_2015.jpg

18 lat po powodzi

18 lat po powodzi, która w lipcu 1997 roku nawiedziła Bielawę, odbyło się spotkanie upamiętniające te niezwykle trudne i historyczne w dziejach miasta wydarzenia. W spotkaniu pod pamiątkowym kamieniem, którego organizatorem było Ponadpartyjne Forum Samorządowe, wzięli udział mieszkańcy Bielawy zaangażowani w walkę z powodzią. Władze miasta reprezentowali zastępca burmistrza Witold Marek Runowicz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Władysław Kroczak.

lato2.jpg

Piknik dla seniorów- 30 lipca

Przypominamy, że w ramach akcji "Lato dla Seniora" w czwartek 30 lipca odbędzie się I Piknik Integracyjny dla Seniorów.

woda.jpg

Uwaga! Utrudnienia w dostawie wody dla Bielawy, Dzierżoniowa i Pieszyc

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w związku z przebudową Stacji Uzdatniania Wody w Lubachowie nastąpiło zakłócenie pracy SUW w Lubachowie, w związku z powyższym mogą wystąpić okresowe problemy w dostawie wody, tj. obniżenie ciśnienia wody oraz zabarwienie wody związkami żelaza na terenie miast: Bielawy, Dzierżoniowa oraz Pieszyc.