Najświeższe wiadomości

park_wznowienie_prac_2.jpg

Park Miejski - prace zostały wznowione

Po kilku tygodniach przerwy, związanej z rezygnacją firmy budowlanej KBUD z realizacji kontraktu, wznowione zostały prace w Parku Miejskim, zmierzające do utworzenia Ekologicznych Ogrodów Dydaktycznych dla NATURY 2000.

bielawianka_bester_mistrzostwo_dolnego_slaska_2.jpg

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa zagra trzeci raz z rzędu w II lidze !!!

W końcu stało się faktem to, na co po cichu liczyliśmy od kilku miesięcy po kompletnie nieudanym dla nas sezonie 2013/2014. Polski Związek Piłki Siatkowej rozszerzył ponownie II ligę w sumie do 58 zespołów i pozwolił tym samym zagrać na szczeblu centralnym kilku zespołom, które się o to ubiegały. W tym gronie był także nasz klub, który po niezbyt udanej końcówce poprzedniego sezonu miał się pożegnać z II ligą.

aleja jana pawła ii.jpg

Bielawa wysoko w rankingu "Rzeczpospolitej"

Bielawa znalazła się w krajowej czołówce gmin miejskich i miejsko-wiejskich w rankingu „Europejski Samorząd”, opracowanym w lipcu przez dziennik „Rzeczpospolita”. Ranking  prezentuje zestawienie 100. polskich miast, które są najbardziej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej. W rankingu „Rzeczpospolitej” Bielawa znajduje się na bardzo wysokim 33. miejscu w kraju i 3. na Dolnym Śląsku. W podsumowaniu dziennika nasze miasto jest jedynym reprezentantem z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

rynek12.jpg

22 lipca - Urząd Stanu Cywilnego czynny do godziny 14.00

Uwaga! We wtorek 22 lipca Urząd Stanu Cywilnego w Bielawie czynny będzie krócej, czyli do godziny 14.00. Jest to sytuacja jednorazowa więc w pozostałe dni klientów USC zapraszamy w stałych godzinach urzędowania.

lma_8412.jpg

Bike Maraton - ponad tysiąc uczestników

Zakończyła się w Bielawie kolejna edycja Bike Maratonu, w której udział wzięło ponad 1000 zawodników. Kolarze przyjechali z wielu zakątków Polski oraz z zagranicy żeby ścigać się po miejskich trasach i w Górach Sowich. Uczestnicy podkreślali, że Bielawa jest idealnym miejscem do uprawiania kolarstwa górskiego, ponieważ ścieżki rowerowe w mieście i Górach Sowich są bardzo zróżnicowane i urzekają pięknem krajobrazu.

bieg_na_wieze_2013_3.jpg

Biegaj w Bielawie w najbliższy weekend

Zapraszamy do Bielawy na szósty już Bieg po Schodach na wieżę kościoła. Jedyny w Europie bieg w obiekcie sakralnym odbędzie 26 lipca o godzinie 10.00 (kościół pw WNMP). W sobotę zawodnicy będą mieć do pokonania 300 schodów wachlarzowych w wieży o wysokości 101. metrów.

lotnicza_1.jpg

Ulica Lotnicza w przebudowie

15 lipca rozpoczęła się realizacja projektu pn „Budowa drogi gminnej prowadzącej do zdegradowanych terenów po zlikwidowanych zakładach włókienniczych w Bielawie”, w ramach którego kompleksowo przebudowana zostanie ulica Lotnicza w Bielawie.

bike_maraton_2012_-_2.jpg

Bike Maraton - 19 lipca!

Zapraszamy do Bielawy na tegoroczną edycję Bike Maratonu, która odbędzie się 19 lipca. Jak zwykle kolarze górscy ścigać się będą po mieście i w Górach Sowich. Organizatorzy czekają nie tylko na dorosłych miłośników tej dyscypliny, ponieważ odbędą się również zawody dla najmłodszych adeptów kolarstwa.

tolk_folk_2014.jpg

19 lipca - Tolk - Folk "Ostatni Sojusz"

Zapraszamy do Bielawy na 16. odsłonę Tolk - Folku. Tym razem najważniejszą atrakcją imprezy będzie inscenizacja Bitwy Ostatniego Sojuszu. Szczegóły na plakacie.

osir_lato_na_sudetach.jpg

Lato na "Sudetach"

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zabawy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bielawie. Szczegóły na plakacie.