Najświeższe wiadomości

fakt_1_490.jpg

Takie są fakty! - Miejska Kampania Informacyjna

Ruszyła „Miejska Kampania Informacyjna”, w ramach której na terenie Bielawy pojawiły się billboardy prezentujące 5 faktów dotyczących najistotniejszych aspektów społeczno-ekonomicznych miasta, czyli: budżetu, inwestycji, bezrobocia, zadłużenia i funduszy zewnętrznych.

Informacje prezentowane są nie tylko na billboardach, ale także w lokalnych mediach i na portalach społecznościowych. Przytoczone dane zostały zaczerpnięte z Biuletynów Informacji Publicznej oraz ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.

schetynowka_2014_11.jpg

"Schetynówka 2014" - drogi osiedli Południowego i Europejskiego po remoncie

Około 1,2 km zmodernizowanych dróg, nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i parkingi – tak prezentują się po gruntownej przebudowie ulice C.K. Norwida, B. Prusa i K.K. Baczyńskiego. Na realizację prac wartych 2,9 mln złotych, miasto pozyskało fundusze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II „Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” czyli z tzw. „schetynówek”, które sfinansowały inwestycję w 50 %.

festyn_plakat_do_druku490.jpg

Festyn rodzinny "Bielawa Twój Dom"

Burmistrz Miasta Bielawa zaprasza na festyn rodzinny pod hasłem "Bielawa Twój Dom". Myślą przewodnią tegorocznej edycji festynu jest "Stop przemocy w rodzinie". W programie imprezy, która odbędzie się 27 września w rejonie pływalni "Aquarius", przewidziano m.in.: koncerty, występy artystyczne, gry, zabawy i potyczki rodzinne. Początek festynu o godzinie 12.00. Szczegóły na plakatach.

urzad okładka8.jpg

Zbliża się termin opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Uwaga przedsiębiorcy! Przypominamy, że do dnia 30.09.2014 (wtorek) należy uiścić 3 ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

cit3.jpg

Sesja Rady Miejskiej - zaproszenie

Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy zaprasza na wrześniową sesję, która odbędzie się w środę (24.09) o godzinie 10.00.

obraz_002.jpg

Małe kotki do wzięcia za darmo

18 września znaleziono w Bielawie małe kotki. Obecnie znajdują się one w Straży Miejskiej w Bielawie przy ul. Piastowskiej 1.

strefa_mtb_otwarcie.jpg

Strefa MTB Sudety już otwarta

14 września 2014 w Głuszycy miało miejsce uroczyste otwarcie produktu turystycznego jakim niewątpliwie jest Strefa MTB Sudety. W scenerii wyścigu MTB "PODZIEMIA OSÓWKI", w obecności 130 startujących rowerzystów, a także licznych kibiców oraz zaproszonych gości, przedstawiciele gmin, nadleśnictw i stowarzyszenia oficjalnie otworzyli Strefę MTB Sudety.

osiedlowa_chodnik_2.jpg

Budują nowe chodniki

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się w mieście budowy nowych lub remonty już istniejących chodników. Obecnie ciężki sprzęt budowlany pracuje na ulicy Osiedlowej, gdzie wybudowany zostanie chodnik wraz z blisko 20. miejscami parkingowymi.

balet_2014_1.jpg

Zostań małą baletnicą

Studio Piosenki i Tańca "Fart" zaprasza dzieci w wieku od 5 do 16 lat na zajęcia do szkółki baletowej. 

cit3.jpg

KAPSUŁA CZASU - TEGOROCZNA IDEA HISTORYCZNA

Z okazji rocznicy 90-lecia nadania praw miejskich Bielawie, Rada Miejska podjęła decyzję o przygotowaniu i umiejscowieniu w określonym miejscu KAPSUŁY CZASU. Fakt ten ma mieć miejsce 12 listopada 2014 roku. Inicjatorem tej akcji jest Towarzystwo Przyjaciół Bielawy.