Najświeższe wiadomości

strefa_reklama_2015_1.jpg

Strefa ekonomiczna reklamuje Bielawę

Oferta inwestycyjna Bielawy znalazła się w czerwcowym numerze magazynu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Strefa prezentuje w nim Bielawę jako ambitne i pełne pomysłów miejsce, które dynamicznie zmienia swoje oblicze – z ośrodka przemysłu włókienniczego na miasto, którego siłą jest przedsiębiorczość. Ponadto w kilkustronicowym artykule Bielawa polecana jest przedsiębiorcom nie tylko ze względu na doskonałe warunki do prowadzenia biznesu, ale także z uwagi na wspaniałe walory krajobrazowe.

hufiec_2015_2.jpg

Młodzież rozpoczyna pracowite wakacje

3 lipca pierwsza dwudziestoosobowa grupa młodzieży rozpoczęła pracę w ramach projektu „Bezpieczne Wakacje”. Młodzi mieszkańcy Bielawy przez cały lipiec będą wykonywać drobne prace porządkowe, a także pomagać podczas organizacji imprez okolicznościowych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie. Praca odbywać się będzie pod czujnym okiem opiekuna grupy Justyny Stawiarskiej.

auto_-_dziecko_-_upal.png

Fala upałów - nie zostawiaj dziecka w samochodzie

Fala upałów dotarła do Polski, a wraz z nią niepokój o pozostawiane w samochodzie małe dzieci. Takie sytuacje dla jednych niewyobrażalne, innym się przydarzają. Apelujemy o czujność i rozwagę.

remont_urzedu_2015_2.jpg

Zabytek zyska nowy blask

Od 1 lipca trwają prace remontowe związane z ekomodernizacją budynku Urzędu Miasta przy ulicy Piastowskiej 1. Remont w znacznym stopniu przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania obiektu oraz korzystnie wpłynie na ogólny wizerunek zabytkowego budynku położonego w centrum miasta.

lines_2013_12.jpg

Lines of Bielawa

Zbliża się ósma edycja prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej deskorolkowej imprezy roku Lines of Bielawa 2015. Tegoroczne zawody odbędą się od 8 do 9 sierpnia, więc wyjątkowo będzie to nie pierwszy, a drugi weekend miesiąca.

sudeckielato2015.jpg

Sudeckie Lato - zapraszamy

Przed nami Sudeckie Lato. Impreza plenerowa odbędzie się już w następny weekend (11-12 lipca) na terenie zbiornika OWW Sudety przy ulicy Wysokiej 1. Letni festyn miejski rozpoczną sportowe zmagania – w programie zajęcia takie jak: joga, pilates, fitnes i tabata. Start części sportowo-rekreacyjnej planowany jest na godzine 11.00, natomiast zakończenie nastąpi około godziny 17.00. Równolegle na siłowni plenerowej prowadzone bedą także zajęcia breakdance z instruktorem.

sesja_zbiornik_1.jpg

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej ze sprawą zbiornika Sudety

1 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Bielawy zwołana na wniosek burmistrza miasta Piotra Łyżwy. Podczas obrad radni podjęli decyzję w sprawie ustalenia kwoty, jaką burmistrz Bielawy może maksymalnie zaproponować w imieniu gminy za zakup zbiornika Sudety. Mowa tu o sumie wynoszącej 5.990.000 złotych. Podczas środowej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę dotyczącą ustalenia powyższej kwoty bez głosu sprzeciwu.

sybiracy_1.jpg

Gimnazjum nr 1 w najnowszej książce "Razem pamiętamy więcej"

Historii Zesłańców Sybiru została poświęcona najnowsza publikacja „Razem Pamiętamy Więcej" wydana przez miasto Bolesławiec. W książce opisane są instytucje, które do dziś dnia dbają o to, aby pamięć o ofiarach Sybiru wciąż trwała. Wsród nich opisane jest między innymi Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie, które kultywuje pamięć o tych bolesnych czasach.

bielawa_owls_2.jpg

Futboliści amerykańscy w ratuszu

Futbol amerykański to najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych. Za sprawą prawdziwych pasjonatów tej dyscypliny również i w Polsce dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna. Szczególne miejsce na futbolowej mapie naszego kraju zajmuje Bielawa, a to wszystko dzięki drużynie Bielawa OWLS.

zdj4.jpg

Olimpiada integracyjna w Gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 3 już po raz czwarty zamieniło się w arenę sportową. 10 czerwca szkoła gościła reprezentantów ze wszystkich szkół integracyjnych naszego powiatu. Uroczystego otwarcia dokonał wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Kroczak. Uczniowie rozegrali między sobą wiele ciekawych konkurencji sportowych. Było dużo atrakcji i śmiechu, a zawodnicy musieli wykazać się wieloma zdolnościami, na przykład w  konkurencji rozdzielania grochu od fasoli czy podczas rzutu zgniecioną butelką do kosza na śmieci.