Najświeższe wiadomości

iron_bulls_3.jpg

Iron Bulls Bielawa rozpoczynają nowy sezon

Uczniowski Klub Sportowy IRON BULLS BIELAWA zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież do treningów ogólnorozwojowych z elementami zapasów oraz brazylijskiego jiu jitsu. Jeśli chcesz aby twoje dziecko zdrowo się rozwijało a przy tym świetnie się bawiło to zapraszamy na treningi.

pozytywka1int.jpg

Pozytywka zaprasza!

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie oraz Klub Miłośników Poezji Śpiewanej "Pozytywka" zapraszają dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach. Szczegóły na plakacie.

dzialkowcy_2014_3.jpg

Dzień Działkowca 2014

30 sierpnia odbył się 17. Dzień Działkowca w Bielawie. Do wspólnej zabawy działkowcy zaprosili wszystkich mieszkańców Bielawy, aby wspólnie uczcić zakończenie wakacji.

iii_liga_kobiet_1.jpg

Piłkarki UKS Bielawianka Bielawa zadebiutowały w III lidze

30 sierpnia piłkarki UKS Bielawianka Bielawa zadebiutowały w III lidze kobiet. Przeciwniczkami naszych zawodniczek były reprezentantki Piasta Nowa Ruda.

1_wrzesnia_2014_2.jpg

Początek roku szkolnego 2014/2015

1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015. W pierwszym dniu po wakacjach w uroczystych apelach wzięło udział 2097 uczniów bielawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Poniedziałek był szczególnym dniem dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkolną edukacją. W szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, po raz pierwszy szkolne progi przekroczyło 356 uczniów. Z kolei nowych gimnazjalistów jest 233.

bbbb_poczatek_sezonu_3.jpg

Prezentacja zespołu siatkarzy

W środę 27 sierpnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego zespołu Beewatec Bielawianka Bester Bielawa.

efha_2014_2.jpg

eFHa Festiwal 2014

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów to „eFHa Festiwal” - ewenement na polskiej scenie festiwali filmowych. Mimo dziwnej niechęci środowiska filmowego do produkcji z nurtu fantastycznego i horrorów, mimo braku kształcenia w kierunku kina gatunkowego, mimo ogólnego założenia, że „się nie da” rodzimi twórcy próbują i walczą aby ten wizerunek zmienić.

sesja_sierpien_2014_4.jpg

Sierpniowa sesja Rady Miejskiej

27 sierpnia radni Rady Miejskiej spotkali się na pierwszej sesji po wakacyjnej przerwie. Obrady rozpoczęły się od powierzenia stanowisk dyrektorom szkół prowadzonych przez miasto, a nominacje wręczył burmistrz Ryszard Dźwiniel.

kolonie_4.jpg

Kolonie w Rewalu

Zakończyły się dwa turnusy letnich kolonii, które miasto Bielawa zorganizowało w ramach projektu "Mieszkam w Bielawie – Moja rodzina jest OK!", realizowanego w oparciu o rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Poniżej publikujemy zdjęcia z dwunastodniowego pobytu nad polskim morzem bielawskich uczniów.

mammografia.jpg

Mammografia - przyjdź i zyskaj spokój

9 września przy sklepie Netto w Bielawie, odbędzie się bezpłatne badanie piersi w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Z bezpłatnego badania skorzystać mogą panie w wieku od 50 do 69 lat. Rejestracji można dokonywać telefonicznie - nr 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową - www. mammo.pl.