Najświeższe wiadomości

gimn._nr_3.jpg

Gimnazjaliści zwiedzali Urząd Miejski

Kolejni gimnazjaliści z Bielawy mieli okazję poznać burmistrza i przyjrzeć się pracy Urzędu Miejskiego. Tym razem 23 i 27 marca dwie grupy uczniów Gimnazjum nr 3 pod okiem organizatora – Henryki Sepełowskiej spotkały się burmistrzem – Piotrem Łyżwą i jego zastępcą - Małgorzatą Greiner.

profil2_(1).jpg

Potwierdzili profil zaufany

Grupa ponad dwudziestu uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie potwierdziła profil zaufany. Wszystko w ramach wizyty w Urzędzie Miejskim i spotkania z zastępcą burmistrza – Małgorzatą Greiner.

zdjecie.jpg

Urząd Miejski informuje

Z dniem 1 marca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadziło we wszystkich urzędach na terenie naszego kraju obowiązek korzystania z nowego programu do obsługi Klientów, pn. „ Źródło ". Niestety program nie funkcjonuje jeszcze płynnie i załatwienie sprawy może zająć więcej czasu niż dotychczas. Za niedogodności przepraszamy. Ministerstwo zapewniło, że pracuje nad usprawnieniem funkcjonowania programu.

Informujemy jednocześnie, że osoby które złożyły wniosek o wydanie dowodu osobistego mają możliwość sprawdzenia jego statutu na stronie internetowej www.obywatel.gov.pl wpisując nr wniosku, który umieszczony jest na potwierdzeniu złożenia wniosku o dowód osobisty.

zdjecie.jpg

Nabór do Gminnej Rady Seniorów

Burmistrz Miasta zaprasza organizacje pozarządowe, prowadzące działania na rzecz seniorów, do zgłaszania swoich kandydatów do Gminnej Rady Seniorów.

 

 

7._sesja.jpg

7. Sesja Rady Miejskiej

Już po raz siódmy w tej kadencji Radni Rady Miejskiej Bielawy spotkali się na Sesji - 25 marca br. Tematem przewodnim była ocena stanu dróg i chodników w mieście po sezonie zimowym.

unicef.jpg

Samorządowcy wsparli UNICEF

Bielawscy samorządowcy włączyli się w jedną z najbardziej znanych kampanii społecznych, międzynarodowej organizacji humanitarnej UNICEF - „Wszystkie Kolory Świata”. Podczas charytatywnej aukcji przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 10, przedstawiciele wszystkich klubów Rady Miejskiej wraz z burmistrzem i jego zastępcami, wylicytowali szmacianą laleczkę.

przed5.jpg

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH W BIELAWIE NA ROK SZKOLNY 2015/16

W związku z prośbami rodziców udostępniamy dodatkowe punkty przyjmowania wniosków do przedszkoli publicznych w Bielawie.

lma_0487.jpg

Kompas dla Bielawy

W III edycji Plebiscytu Samorządowy Lider Roku - Kompasy 2014, Gmina Bielawa zdobyła główną nagrodę w kategorii Sport za cykliczną imprezę skateboardingową „Lines of Bielawa”. Uroczysta gala odbyła się 20 marca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Nagrodę odebrał Pan Witold Runowicz - zastępca burmistrza Bielawy. Gospodarzem wieczoru był „Tygodnik Dzierżoniowski”.

zdjecie.jpg

7. Sesja Rady Miejskiej

Porządek obrad 7. Sesji Rady Miejskiej.

6.jpg

Stypendia rozdane

Trzydziestu pięciu zawodników bielawskich klubów otrzymało łącznie 46 500 złotych w ramach przyznanych przez Urząd Miejski w Bielawie stypendiów sportowych. Uroczyste wręczenie odbyło się 19 marca.