Najświeższe wiadomości

kobiety_-56kg_.jpg

Podsumowanie zmagań w 2014 IRON BULLS BIELAWA

W Klubie IRON BULLS BIELAWA na co dzień trenuje 50 osób w trzech grupach sportowych z podziałem na wiek. Dla dzieci w wieku 4-8 lat przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki. Dla dzieci w wieku 8-12 lat nasz klub przygotował ofertę w postaci zapasów. Najstarsza grupa doskonali techniki samoobrony wraz z elementami brazylijskiego jiu jitsu.

inwestycje_2011_-_rondo_1.jpg

Zbiórka zużytych opon

Urząd Miejski w Bielawie informuje, że 06.11.2014 na terenie Bielawy odbędzie się bezpłatna zbiórka opon (samochodowych, rowerowych itp.).

urzad okładka8.jpg

Uwaga producenci owoców i warzyw

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR. Szczegóły na www.arr.gov.pl/.

zkm2.jpg

Rozkład jazdy ZKM w dni świąteczne

30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada ZKM Bielawa uruchamia dodatkowe autobusy linii nr 3 łączące bielawskie cmentarze.  Informacja o kursowaniu autobusów została umieszczona na miejskich przystankach. Informacje w tej sprawie udzielane są również w Referacie Komunikacji Miejskiej pod numerem telefonu 74 832 8777 w godzinach pracy Urzędu.

kreatywny_recykling.jpg

Zajęcia kreatywne w Art-Inkubatorze

Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na interesujące zajęcia plastyczne, ceramiczne oraz z kreatywnego recyklingu. Szczegółowe informacje na poniższych plakatach.

spektakl_2.jpg

"Odlot" - próby do grudniowego spektaklu

Już w grudniu odbędzie się premiera spektaklu zatytułowanego „Odlot”. W sztuce wystąpią młodzi artyści z bielawskich szkół, którzy na scenie przekonywać będą jak dużym zagrożeniem są narkotyki i pozostałe używki. Obecnie odbywają się próby do spektaklu, które pod opieką animatora kultury trwają od czerwca tego roku.

cyberprzemoc_3.jpg

Cyberprzemoc - warsztaty dla młodzieży

W październiku rozpoczęły się warsztaty na temat przemocy w cyberprzestrzeni. Są one częścią kampanii miejskiej pod hasłem "Mieszkam w Bielawie – moja rodzina jest OK!", dofinansowanej z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Akcja społeczna prowadzona będzie do końca listopada we wszystkich bielawskich gimnazjach.

debata_miedzypokoleniowa_4.jpg

Debata międzypokoleniowa

We wtorek 28 października odbyła się debata międzypokoleniowa, której tematem była „Rodzina jako najwyższa wartość”. Akcję zorganizowało miasto wraz z Zespołem Ośrodków Wsparcia w ramach programu "Mieszkam w Bielawie – moja rodzina jest OK!". (GALERIA)

zlote_gody_2014_1.jpg

Złote Gody 2014

Na terenie Dolnośląskiego Inkubatora Art – Przedsiębiorczości odbyła się uroczystość Złotych Godów, w której udział wzięło 38 par małżeńskich. Medale nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel. Spotkanie z jubilatami odbyło się w sobotę 25 października (GALERIA).

sesja_po_wakacjach_3.jpg

Sesja Rady Miejskiej - 29 października

Zapraszamy do udziału w sesji Rady Miejskiej Bielawy, która odbędzie się 29 października o godzinie 10.00. W porządku obrad znajduje się m.in. rozpatrzenie projektów uchwał oraz wręczenie Radzie Miejskiej odznaczenia honorowego "Kordzik Izby Rzemieślniczej w Opolu".