Najświeższe wiadomości

baranski490_3.jpg

Wystawa retrospektywna Leona Barańskiego

W galerii Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości odbył się wernisaż  LEONA ANTONIEGO BARAŃSKIEGO „SCENOGRAFIA – PLAKAT – WYSTAWA RETROSPEKTYWNA 1960 – 2015”. Na początku spotkania w teatralny nastrój wprowadził uczestników wystawy koncert zespołu „Erato”.

basen_na_sudetach.jpg

Reaktywacja basenu na „Sudetach”?

Równolegle z prowadzonymi działaniami w kierunku przejęcia przez miasto zbiornika „Sudety”, władze Bielawy rozpoczęły prace na rzecz reaktywacji nieczynnego od kilku lat basenu w pobliżu zbiornika.

park_miejski_kwiecien_2015_2.jpg

Park Miejski coraz ładniejszy

Park Miejski staje się powoli prawdziwą atrakcją dla mieszkańców Bielawy. Po wielu miesiącach prac, kłopotach z wykonawcami inwestycji oraz przedłużającymi się terminami ukończenia przebudowy, nareszcie można z przyjemnością przyjść do bielawskiego parku.

1_maja_2015_1.jpg

Święto Konstytucji 3 Maja

Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy i Burmistrz Miasta zapraszają na MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA. W tym roku wydarzenie będzie miało charakter pikniku, który odbędzie się w Parku Miejskim. Wszystko po to aby na wesoło i przy udziale jak największej liczby mieszkańców, uczcić jedno z najważniejszych świąt państwowych. Program obchodów:

wiarygodna_szkola_sp10.jpg

Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie - Wiarygodna Szkoła

Od Stycznia 2015 r. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całym powiecie.

rynek14.jpg

ZKM Bielawa informuje

W związku z planowanym wyścigiem kolarskim w Dzierżoniowie w dniu 11 kwietnia, autobusy realizujące zlecenie ZKM w godzinach od 6.00 do 18.00, nie będą obsługiwały następujących przystanków w Dzierżoniowie: na ul Kościuszki w obu kierunkach oraz Diora i Kaprys na ul. Świdnickiej.

mtb_sudety_1.jpg

Strefa MTB Sudety

Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry. Jest to system 20 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych). Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych.

icpe_21.jpg

"Podwórko Nivea" - głosuj na Bielawę

Bielawa przystąpiła do konkursu pod hasłem "Podwórko NIVEA". Nagrodą w konkursie jest wybudowanie placu zabaw w mieście, które będzie laureatem akcji. Prosimy mieszkańców o wsparcie Bielawy w konkursie, ponieważ jest szansa aby nowy plac zabaw powstał w górnej części miasta przy ulicy Polnej.

dscf1724.jpg

Wielkanoc w przedszkolu

Było wspólne śpiewanie piosenek, tańce i wielkanocne wierszyki. 2 kwietnia dzieci z Ekologicznego Niepublicznego Przedszkola w Bielawie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali niezwykłe przedstawienie.

bialy.jpg

Radosnego Alleluja!