Najświeższe wiadomości

ferie2015.jpg

Zakończenie ferii z "Aquariusem"

Pływalnia "Aquarius" zaprasza na zakończenie ferii, które odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 30 stycznia. W programie przewidziano wiele atrakcji.

 

bielawa.jpg

Współpraca Urzędu Miejskiego ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Bielawie

Kwestia wysokich kosztów przesyłu ciepła do mieszkań spółdzielczych została poruszona podczas spotkania burmistrza Piotra Łyżwy z prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie – Tadeuszem Derenowskim.

zdjecie.jpg

Ostrzeżenie IMGW

IMGW ostrzega o intensywnych opadach śniegu na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

ks._romana_biskupa.jpg

Kolejne miejsca pracy w Bielawie

Gmina Bielawa podjęła działania związane ze sprzedażą działki nr 1323/1, przy ulicy ks. Romana Biskupa, obręb południe. W związku z tym zastępca burmistrza – Marek Runowicz, spotkał się 23 stycznia br. z dwoma wrocławskimi przedsiębiorcami.

sesja_grudzien_2014_1.jpg

Sesja budżetowa - 28 stycznia

W najbliższą środę 28 stycznia odbędzie się Sesja Rady Miejskiej Bielawy, podczas której radni będą głosować w sprawie projektu budżetu miasta na 2015 rok.

art_inkubator_ii_1.jpg

Końcowe prace w kinoteatrze

Dobiega końca modernizacja budynku Teatru Robotniczego przy ulicy Piastowskiej 19, w ramach projektu pod nazwą „Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości etap II”. Inwestycję, na którą pozyskano 1,6 mln złotych z Unii Europejskiej (dodatkowo 1 mln złotych zwrotu podatku VAT), realizuje Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego. Co ważne miasto dołoży do przebudowy z własnego budżetu 2,5 mln złotych.

warszawa_2015_1.jpg

Bielawa stawia na przedsiębiorczość

W styczniu 2015 roku burmistrz Piotr Łyżwa oficjalnie rozpoczął działania na rzecz rozwoju gospodarczego Bielawy i pozyskania do miasta nowych inwestorów. Najpierw przygotowana została aktualna „Oferta Inwestycyjna Bielawy”, prezentująca potencjał gospodarczy miasta, w postaci między innymi: Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, Bielawskiego Parku Przemysłowego, hal poprzemysłowych, a także innych terenów inwestycyjnych.

wiadomosci_bielawskie_styczen_2015_1.jpg

Styczniowy numer "Wiadomości Bielawskich"

Na stronie internetowej www.bielawa.pl dostępne jest w elektronicznej wersji, pierwsze w tym roku wydanie „Wiadomości Bielawskich”. Można w nim przeczytać między innymi o tym: kto został drugim zastępcą burmistrza miasta, jak przebiegają prace w Parku Miejskim, ile udało się zebrać pieniędzy w styczniowym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jak wygląda oferta zajęć dla dzieci i młodzieży w ferie zimowe.

m.greiner.jpg

Małgorzata Greiner drugim zastępcą burmistrza Bielawy

Od 14 stycznia 2015 roku funkcję drugiego zastępcy burmistrza Bielawy pełni Małgorzata Greiner. Nowa wiceburmistrz ma 42 lata, jest mężatką i ma jedno dziecko.

wosp2015_2.jpg

Bielawianie zebrali 30.000 zł dla WOŚP

W Bielawie od kilkunastu lat niezmiennie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku również nie zabrakło wolontariuszy i mieszkańców, którzy postanowili wesprzeć ten wielki cel. Ostatecznie w Bielawie zebrano 30.000 zł.