Najświeższe wiadomości

tansze_mieszkania_2.jpg

Tańsze mieszkania w Bielawie

Najprawdopodobniej już od lipca mieszkańcy Bielawy będą mogli taniej wykupować na własność mieszkania komunalne. Taką możliwość daje nowa uchwała przygotowana przez burmistrza miasta, która została przyjęta 27 maja przez Radę Miejską Bielawy. Zastąpiła ona poprzednie przepisy regulujące zasady sprzedaży lokali mieszkalnych oraz gruntów z nimi związanych, które były mniej przyjazne dla portfeli bielawian.

dni_bielawy_2015_int.jpg

Zapraszamy na Dni Bielawy

Od 5 do 7 czerwca rozpocznie się 38. edycja Dni Bielawy. Gwiazdami tegorocznego wydarzenia będą tacy wykonawcy jak: Lombard, Acid Drinkers, Dawid Kwiatkowski, Weekend, NPWM Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

Od 5 do 7 czerwca rozpocznie się 38. edycja Dni Bielawy. Gwiazdami tegorocznego wydarzenia będą tacy wykonawcy jak: Lombard, Acid Drinkers, Dawid Kwiatkowski, Weekend, NPWM Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

okladka.jpg

Urząd Miejski informuje

Urząd Miejski informuje, że z uwagi na pilne obowiązki służbowe, w najbliższy wtorek (2 czerwca) burmistrz Bielawy nie będzie przyjmował mieszkańców. Tego dnia spotkania z mieszkańcami będzie odbywać (od godz. 13.00 do 15.00) zastępca burmistrza Małgorzata Greiner.

forum_utw_2015_3.jpg

Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku

IX Forum Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku  w Bielawie odbyło się w roku jubileuszu 40 – lecia UTW w Polsce, dlatego tematem przewodnim tegorocznego Forum było: „Wehikuł czasu- UTW i nie tylko”. W spotkaniu udział wzięli  przedstawiciele 24. uniwersytetów trzeciego wieku na Dolnym Śląsku.

25-lecie_sam_int.jpg

25 lat bielawskiego samorządu - uroczysta sesja

30 maja w sali widowiskowej Dolnośląskiego Inkubatora Art-Przedsiębiorczości przy ulicy Piastowskiej 19a (dawny Teatr Robotniczy), odbędzie się Sesja Uroczysta Rady Miejskiej Bielawy. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 13.00, jest organizowane dla uczczenia jubileuszu 25-lecia bielawskiego samorządu.

motoshowbielawa2015_plakat_int.jpg

MOTO SHOW BIELAWA 2015

Zapraszamy na jubileuszową edycję MOTO SHOW BIELAWA 2015. To już 15 lat odkąd nasze miasto organizuje pokazy kaskaderskie, które cieszą się uznaniem wśród wielu fanów tego sportu. Tym szczególniej zachęcamy do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 30 i 31 maja przy ul. Wysokiej 1 (OW Sudety). Najważniejsze informacje znaleźć można poniżej, a także dzwoniąc na numer telefonu - 74 833 95 10 (OSiR). Na MOTO SHOW zapraszają Burmistrz Miasta Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wstęp bezpłatny!

zbiornik_sudety_maj_2015_1.jpg

Co dalej ze zbiornikiem "Sudety"?

Do 31 maja obowiązuje umowa na dzierżawę zbiornika „Sudety”, jaką w 2014 roku zawarł poprzedni burmistrz Bielawy z właścicielką obiektu. Na mocy umowy, od czerwca minionego roku, miasto zobowiązane było przekazywać każdego miesiąca na konto przedsiębiorcy ponad 50 tysięcy złotych. Oprócz tego Bielawa ponosiła koszty związane z podatkami, bieżącym utrzymaniem zbiornika oraz jego naprawami. Przez cały okres trwania umowy (12 miesięcy) Bielawa wydała na ten cel około 600 tysięcy złotych.

dscn0645.jpg

Sesja Rady Miejskiej - 27 maja

Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy zaprasza 27 maja o godzinie 14.00 na sesję Rady Miejskiej. Tematem przewodnim obrad będzie podsumowanie i ocena stanu bezpieczeństwa publicznego w Bielawie.

cit3.jpg

Tak głosowała Bielawa w II turze wyborów na Prezydenta RP

24 maja w Bielawie, podobnie jak w całym kraju, odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Głosowanie w 22. okręgach wyborczych przebiegło bez większych utrudnień. Frekwencja wyniosła w naszym mieście 48,64%. Drugą turę wygrał w Bielawie Bronisław Komorowski, na którego swój głos oddało 57% wyborców. Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 43%. 

cech_konkurs_wiedzy_2015.jpg

Konkurs Wiedzy o Mieście i Rzemiośle

Tradycją już jest, że w kwietniu zapraszani są uczniowie bielawskich gimnazjów do rywalizacji w Konkursie Wiedzy o Mieście i Rzemiośle o Puchar Burmistrza Miasta. Patronat honorowy nad konkursem objęli i puchary ufundowali: burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Dragan i prezes Izby Rzemieślniczej w Opolu Tadeusz Staruch. Celem konkursu było propagowanie walorów historyczno-turystycznych miasta oraz rozpowszechnianie wiedzy o rzemiośle i szkole.