•  
  •  
Dnia 23 marca 2018 roku odbyło się w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielawy na os. Włókniarzy 10 walne zebranie wszystkich członków, na którym pożegnano dotychczasową Prezes TPB - panią Ewę Glurę i dokonano zmiany na stanowisku prezesa oraz składu Zarządu TPB. Nowym prezesem została pani Lilianna Rządeczko, która pełniła dotychczas funkcję sekretarza.

Dzięki III edycji akcji charytatywnej ,,Wakacje z Muszkieterami” dziewięcioro dzieci z powiatu dzierżoniowskiego wyjedzie 22 lipca na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów – Fundacji Muszkieterów. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Od początku wakacji Straż Miejska Bielawy zmieniła lokalizację służby na terenie miasta, aby zapewnić jeszcze lepszy porządek i bezpieczeństwo mieszkańcom i odwiedzającym nas gościom. W soboty i niedziele w godzinach od 10 do 18.00 strażnicy miejscy pełnią zatem służbę przede wszystkim na terenie Jeziora Bielawskiego. W pozostałe dni tygodnia, w ramach współpracy, ponton pozostaje do dyspozycji ratowników pracujących na plaży.

Informujemy, że w związku z remontem ulicy Sobieskiego, w ciągu najbliższych dni, przez okres maksymalnie 2 tygodni, możliwe będą okresowe wyłączenia lamp lub ich czasowe zakłócenia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości. Dziękujemy.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Bielawy i Burmistrz Miasta Bielawa zapraszają na Miejskie Uroczystości Święta Wojska Polskiego. Szczegóły na poniższym plakacie.