•  
  •  
kolej bielawa dzierzoniow
W piątek 22 marca na terenie nieczynnej trasy kolejowej w Bielawie, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca planowanej do przeprowadzenia, jeszcze w tym roku, inwestycji, jaką będzie remont około 5,5 kilometrowego odcinka torów z Dzierżoniowa do Bielawy.

budynek wielorodzinny tbs projekt budowy
W ostatnich dniach Bielawa otrzymała pozytywną decyzję, dotyczącą wniosku o dofinansowanie budowy nowego budynku TBS, przy ulicy Przemysłowej (obok "Szkoły Słonecznej).  Kwota dofinansowania – 2,4 mln złotych, pokryje aż połowę wszystkich kosztów, planowanej do przeprowadzenia inwestycji. 

zmiany kurdów autobusów zkm
Od czwartku 21 marca, w związku z planowanymi robotami drogowymi na ulicy Cichej w Dzierżoniowie, autobusy komunikacji miejskiej ZKM linii: 45, 46 i 49 w kierunku Niemczy, nie będą obsługiwały następujących przystanków: Dzierżoniów "ul. Ząbkowicka", Dzierżoniów "Ogródki działkowe", Dzierżoniów "ul. Cicha" i "Dobrocin 1". Za utrudnienia - przepraszamy.

sesja rady radni rady miejskiej bielawy
W czwartek 14 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęto trzy uchwały.

rondo andersa roweckiego
W środę 13 marca Bielawa podpisała umowę z firmą AS-BUD Sp. z o.o., na realizację zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Generała Grota Roweckiego oraz Generała Władysława Andersa. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach, a zakończone zostaną do końca sierpnia br.