Chciałabyś/chciałbyś spróbować swoich sił na biegówkach? Lepszej okazji w tym roku nie będzie! Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zaprasza na Zimowy Bieg Włókniarza. Wydarzenie, odbędzie się już 3 marca, w przepięknych, i miejmy nadzieję, wciąż ośnieżonych Górach Sowich. Impreza dedykowana jest dla amatorów i pasjonatów nart biegowych, wraz z całymi rodzinami. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 11.00 z Przełęczy Jugowiskiej.

Powoli zamykamy listę, przypominając, że do rozpoczęcia kursu pozostał niespełna miesiąc. Jeżeli posiadasz zdolności pływackie, masz dobrą kondycję i zapał do pracy, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Już po raz dwunasty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie mieli okazję uczestniczyć w 5-dniowym obozie językowym EUROWEEK w Długopolu Dolnym, pod czujnym okiem p. Magdaleny Zagórskiej-Bajron, p. Agnieszki. Wojciechowskiej i p. Pauliny Wojtanowskiej.

Uczniowie, jak zawsze nie mogli doczekać się wyjazdu. Wiedzieli, że będzie to niezapomniany i wyjątkowo spędzony czas. Na ich przyjazd czekali dawno niewidziani przyjacielez Ugandy, Indii, Turcji, Azerbejdżanu i nowi wolontariusze m.in.: z Urugwaju, Etiopii, Armenii, Kolumbii, Filipin, Tajlandii, Meksyku, Wietnamu i Indonezji.

W najbliższą sobotę, 10 lutego, w hali sportowej SP 10 w Bielawie, zespół KS Bielawianka Bester Bielawa, w ramach 19-tej kolejki spotkań w 4 grupie II ligi, podejmie zespół MKST ASTRA Nowa Sól.

Miasto Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny zapraszają na V Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "Otyliada 2018" Maraton odbędzie się na Pływalni Miejskiej „Aquarius” w Bielawie 10 marca (sobota) o godz. 18: 00, a zakończy nad ranem 11 marca (niedziela).